Kutup Yıldızı - Niyazi Ergin Gökçe - İleri Yayınları

9786258250138
%
30
İndirim
84.00 TL
120.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Kutup Yıldızı Ürün Açıklaması

“Malatya Hukuk ve Siyaset Tarihi’nin Hafızası, Türk Kimliği’nin ve Atatürk Milliyetçiliği’nin Ulu Çınarı” olarak nitelendirilen Avukat Niyazi Ergin Gökçe, Malatya’nın Hekimhan ilçesi Deveci köyünde başlayan yaşamının önemli kesitlerinden anılarını, Kutup Yıldızı başlığı altında yazıya dökmüş.
Soyu, ailesi ve beldesine ilişkin kendisinin yaşadığı, yaşayanlardan dinlediği ve kaynaklardan aktardığı olaylarla birlikte, yüzlerce yıl boyunca ailesinde ve beldesinde dilden dile anlatılan söylencelerden derlediği öyküleri de Kutup Yıldızı’nda okuyacaksınız.
Malatya Barosu Başkanlığı da yapan Avukat Niyazi Ergin Gökçe, engin tarih, coğrafya ve edebiyat bilgisinin yanında üstün genel kültürüyle de zenginleştirdiği anılarında, yarım yüzyıl boyunca onurla yaptığı savunma avukatlığı sırasında yaşadığı ilginç olayları da anlatmış.
Dört ayrı kez CHP Malatya İl Başkanı olarak yine yarım yüzyıl sürdürdüğü siyaset yaşamının 1960-1980 arasındaki yirmi yılında Malatya ve ülke genelinde gerçekleşen, kendisinin de etkin olarak içinde bulunduğu siyaset olaylarına da yer vermiş.
1950’li yıllarda ailesinin de payını aldığı iktidar baskılarını okurken, adalet, vicdan ve akıl yoksunu, taraflı ve demokrasiye aykırı devlet yönetimi anlayışının yetmiş yıldan bu yana sürdürüldüğüne ve ülkemizdeki siyasetçilerin büyük çoğunluğunun olumlu bir değişim göstermediğine tanık olacaksınız.
Uzak ve yakın dönemlerde hem beldesinde hem de ülkemizde yaşananları yeni kuşaklara da aktaran Avukat Niyazi Ergin Gökçe, 2022 yılında sonsuzluğa göç etti; Tengri Kut versin, Tin’i uçmağa varsın!
Anılarının arasına serpiştirdiği özlü sözde olduğu gibi; “Kitap, tek ölümsüzlüktür!”

Marka
İleri Yayınları
Yazar
Niyazi Ergin Gökçe
Sayfa
656Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
2023

Kutup Yıldızı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı