Küçük Gruplar Sosyolojisi - Kamil Kaya - İstanbul Gelişim Üniversitesi Yayınları

9786258202199
%
5
İndirim
170,05 TL
179,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Küçük Gruplar Sosyolojisi - Kamil Kaya - İstanbul Gelişim Üniversitesi Yayınları

 İnsanoğlu, yeryüzüne geldiği andan itibaren varlığını sürdürebilmek için gerek doğal ve gerekse sosyal çevresine uyum sağlamaya çalışan bir varlıktır. İnsan, bir toplum içinde doğar ve doğduğu andan itibaren birtakım gruplar içinde yaşar. Bu grupların çoğu küçük gruplardır. Küçük gruplar, toplumun temel sosyal birimlerinden biridir. Bu nedenle toplumsal gruplar sosyolojinin konuları arasında yer almıştır.
Sosyolojik çözümlemeler yapılırken, bütünün analizine katkıda bulunmak için toplumsal yapıyı oluşturan unsurlardan biri olan ferdi, onun davranış ve ilişkilerini, bu ilişkiler sonucu ortaya çıkan sosyal grup tiplerini incelemek gerekir. Klasik Sosyoloji, genellikle kapsamlı sosyal yapıları, sosyal kurumları, sosyal hayatın tarihsel ve küresel süreçlerini incelemektedir. Buna karşılık Küçük Gruplar Sosyolojisi, insanlar arasındaki sosyal ilişkilerden kaynaklanan eylem, etkileşim ve bunların sonucunda oluşan grup tiplerini ele almaktadır.
Bu çalışmayla, üniversitelerin özellikle sosyoloji bölümleri müfredatında yer alan Grup Sosyolojisi ya da Küçük Gruplar Sosyolojisi dersleri için var olan kaynak boşluğunu doldurmak ve grup analizlerinde ihtiyaç duyulan sosyoloji literatürüne bir nebze de olsa katkı yapmak amaçlanmıştır. Bu yönüyle eserin, özellikle mikro sosyolojik bakış açısını içeren literatüre ihtiyaç duyan akademisyenler, öğrenciler ve konuya ilgi duyan okurlar için önemli bir kaynak olacağı umulmaktadır.

Yazar
Sayfa
210Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mayıs 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler