Klasik Bale - Teori ve Analiz - Kolektif - Boyut Yayın Grubu

9789752312876
%
20
İndirim
440.00 TL
550.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Klasik Bale Ürün Açıklaması

Klasik bale terminolojisinin Türkçedeki en kapsamlı kaynağı olma niteliğindeki “KLASİK BALE – Teori ve Analiz”, başta bale eğitmenleri olmak üzere bale eğitimi gören öğrencilerden kariyerlerine yeni eklemeler yapmak isteyen profesyonel dansçılara kadar geniş bir kitleye sesleniyor.

Klasik bale sanatının her gün tekrarlanarak vazgeçilmez bir parçası haline gelen bale dersini, “Bar – Orta ve Allegro” olmak üzere 3 ana başlıkta ele alan yapıt tüm bale adımları, yönleri ve pozlarını giriş seviyesinden ileri tekniklere kadar 247 alt başlıkta inceliyor. Adımların güncel, doğru ve olması gereken niteliklerde uygulanışına yönelik ipuçlarını paylaşan kitap, kombinasyonlar içinde örneklendirilmesini, farklı ekollerdeki yaklaşımlarını çok yönlü bir anlatımla aktarıyor. Ülkemizin önemli bale dansçılarının 1300 güncel fotoğrafının yer aldığı kitap okuyucuya zengin bir görsel kaynak sunuyor.

Son derece komplike olan klasik bale terminolojisini doğru, açık ve yalın bir dille ele alan “KLASİK BALE – Teori ve Analiz”, bale sanatının her evresindeki eğitmenlerin, öğrencilerin ve dansçıların yıllar boyunca yanından ayırmayacağı “zamansız” bir başvuru kitabı niteliğinde…

Marka
Boyut Yayın Grubu
Yazar
Kolektif
Sayfa
456Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
23.00x30.00cm
Basım Yılı
2023

Klasik Bale Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı