Ceridelerle Kıbrıs Barış Harekatı - Celal Aksoy - Cinius Yayınları

9786256515642
%
33
İndirim
120.60 TL
180.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Ceridelerle Kıbrıs Barış Harekatı Ürün Açıklaması

Türk Silahlı Kuvvetlerinde Topçu Albay rütbesiyle Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde Gazi Magosa ilçesine bağlı Paşaköyde bulunan 28. Mekanize Piyade Tümeni Topçu Alayında 2010 - 2012yılları arasında ikiyıl görev yaptım. Görev süremin sonlarına doğru sıralı komutanlarımızın talebi üzerine, geçmişteki adı 28inci Motorlu Piyade Tümeni olan birliğimiz tarafından; 1974 Kıbrıs Barış Harekâtında icra edilen muharebelerin anlatıldığı, Tarihsel Süreçte 28inci Mekanize Piyade Tümeni adlı eseri yazdım ve ilgili makama teslim ettim. Bu eseri hazırlarken bu konularda daha önce yazılmış olan eserlerden ve 28. Mekanize Piyade Tümeni Birliklerinin arşivlerinde bulunan resmi olmayan ceridelerden istifade ettim.

 

Söz konusu eserde sadece 28inci Motorlu Piyade Tümeninin değil, Kıbrıs Barış Harekâtına katılmış olan diğer birliklerin de harekâtlarına yer verdim ve mümkün olduğunca Kıbrıs Barış Harekâtını bir bütün olarak kaleme aldım.

 

2013 yılında emekli olduktan sonra, Kıbrıs görevimde edindiğim bu bilgilerden, vatandaşlarımızın ve gelecek nesillerimizin de faydalanmasını arzu ettiğim için bu eseri hazırlamaya karar verdim. Daha önce hazırlamış olduğum esere; ilave yorumlarımı ve bu harekâtta bizzat görev yapmış olan Komutanlarımızın yazmış olduğu değerli eserlerinden bazı bölümleri ekledim. Yoğun emeklerim sonucunda Kıbrıs Barış Harekâtının tümünü askeri ve siyasi yönden anlatan Ceridelerle Kıbrıs Barış Harekâtı adlı bu eseri hazırladım. Bu eserde Barış Harekâtının sadece bir bölümü değil, tümüyle ilgili ve özellikle şu ana kadar yazılmış olan eserlerde ayrıntıları pek bulunmayan ikinci Kıbrıs Barış Harekâtı ile ilgili ceridelere dayanan ayrıntılı gerçek askeri ve siyasi bilgiler edineceksiniz. Bu kitabın okurlarımız tarafından keyifle okunmasını ve onlara harekâtla ilgili ilerideki yaşamlarında faydalanabilecekleri yararlı bilgiler kazandırmasını diliyorum.

Marka
Cinius Yayınları
Yazar
Celal Aksoy
Sayfa
257Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.00x19.50cm
Basım Yılı
Temmuz 2023

Ceridelerle Kıbrıs Barış Harekatı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı