Bir Kütüphanecinin Hatıraları - Hasan Atmaca - Edebiyatist

9786258357905
%
25
İndirim
240,00 TL
320,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Bir Kütüphanecinin Hatıraları - Hasan Atmaca - Edebiyatist

Bir süre konuşmadan bize bakıp tahtaya Prof. Dr. Osman Ersoy diye yazdıktan sonra tekrar sınıfa döndü.
Bir ara kütüphaneyi kitapların toplandığı, korunduğu ve özellikle yararlanmaya sunulduğu yerler olarak tanımladıktan sonra aniden durup aklına bir şey gelmişçesine sıralar arasında dolaşmaya başladı.
Üç beş dakika sonra tekrar masasının başına geçip hüzünlü bir sesle Çocuklar, nasıl olur. Çoğunuzun elinde kalem kâğıt yok, dedi. Gerçekten benim önümde de defter veya ona benzer bir şey yoktu. Kalemim vardı ama maalesef cebimdeydi. Dersimize giren Hocamız Doç. Dr. Özer Soysal idi. Yine kendi tanımına göre bibliyografya belge’ye dönüştürülmüş bilgi’ye, ‘o’nun ayırıcı özelliklerini vurgulayarak kimlik kazandırma yolu idi. Özellikle bilginin tanımlanmasında kullanılan betimleyici ve giderek kurala dönüşen ölçütlerin öncüsü ve kataloğun çekirdeği idi.
Bugün bibliyografik kontrol olarak çok sıkça duyduğumuz bu kavram, bilginin sırasıyla varlığının belirlenmesi, diğerleri arasından seçilmesi, işlevsel kılınması, genelden özele, nesneden özneye bir mantık uyarınca düzenlenmesini içeren bir kurallar bütünüydü.

Marka
Yazar
Sayfa
172Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Nisan 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler