Bedava Ekmek Yok! - Ergün Yener - Girdap Kitap

9786259915388
%
30
İndirim
105.00 TL
150.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Bedava Ekmek Yok! - Ergün Yener - Girdap Kitap

Yazar, bu kitabı ve hâlen üzerinde çalıştığı daha sonraki yaşam kesitlerindeki anılarını hangi anlayışla kaleme aldığını şu şekilde ifade etmektedir: Hangi eğitim düzeyine sahip olursa olsun, hangi ülkede, toplumun hangi katmanında, nasıl bir ortamda yaşarsa yaşasın her yetişkin insanın başkalarıyla paylaşabilecek değerde sayısız anısı vardır. Bu anıların kimi acı kimi hoş kimi de insanı ve başkalarını olgunluğa çağıran birer ders niteliğinde olabilir. Ben, bu paylaşımın birey ve toplumları zenginleştireceğini, hiç değilse toplumsal evrimin belirli safhalarının gelecek nesillere bir miras olarak ulaştırılmasına yardım edeceğini düşünüyorum.

“Bedava ekmek yok!” sloganını benimsemiş iki çocuktan küçüğünün yaşamıyla başladığımız bu eserde, onun büyürken yaşadıklarına, çevresinden etkilenmesine ve çevresini ziyadesiyle etkilemesine tanıklık ediyoruz. Ve inanın bu tanıklıkta hem hüznün kıyılarına vuruyor hem de bazı olaylar tecelli ederken derin bir “Oh!” çekiyoruz.
*
Prof. Dr. Ergün Yener, 1938 yılında Ankara’da doğdu. Orta öğrenimini Ankara Atatürk ve Konya Liselerinde tamamladı. 1961’de ODTÜ’de, mezun olduğu fakültede asistan olarak başladığı akademik kariyerini, ABD’de Cornell University’de Yüksek Lisans ve University of North Carolina’da “doktora” dereceleri alarak geliştirdi. ODTÜ ve Wisconsin Üniversitelerinde uzun yıllar öğrenim üyesi olarak çalıştı. Sekiz yıl Millî Prodüktivite Merkezi Genel Sekreteri olarak görev yaptı. Hâlen yeni bir teknoloji üniversitesinin kuruluş çalışmalarına katkıda bulunmaktadır.

Marka
Yazar
Sayfa
216Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler