Zeytin Dalında Bir Köy - Fikret Kemal Tekin - Gece Kitaplığı

%
40
İNDİRİM
9786257938433
%
40
İndirim
26.25 TL
15.75 TL
3 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Zeytin Dalında Bir Köy adlı bu öykü kitabım, Balıkesir ile Edremit arasında yer alan, sırtını Kazdağı’na (İda) ve Madra Dağı’na yaslamış zeytinli ve zeytinsiz köylerin ortak öyküsüdür. Birkaç köyde yaşanmış olaylar, öykünün geçtiği köyde yaşanmış gibi kurgulanarak anlatılmıştır.

Öykü kahramanları yaşanmış olaylardan esinlenerek canlandırılmıştır.

“Tohumsuz bırakılan ülke çorak bir toprağa dönüşür. Köylünün ekip hasat alamadığı toprağı değersizleşir. Değersizleştirilen toprak gözden çıkarılır. Gözden çıkarılan toprak yok pahasına satılır. Yok pahasına satılan topraklarda; komşuluk ilişkisi körleşen çok katlı konutlar, plazalar, AVM’ler yükselir. Ekip, biçme, üretim kültürü tüketim kültürüne dönüşür. Üretim konumundan tüketim konumuna geçen köylüye de sebze ve meyve satılır. Köylü artık maden ocaklarında ve fabrikalarda boğaz tokluğuna çalışan, bir zamanlar kendi ürettiği tarımsal ürünleri parayla satın alan birer ırgattır.”

Çağdaş Türk Dili, Edebiyat Gündemi, Fayton, Gerçek Sanat, Berfin Bahar, İnsancıl, Ihlamur, Çini Kitap, Sarmal Çevrim, Gökkuşağı, ada adlı edebiyat dergilerinde ve çeşitli sanal edebiyat dergilerinde yayımlanan öykülerim vardır.

Sayfa:
179 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2020
Barkod:
9786257938433