Zerdeşt u Avesta u Felsefeya Yekxwedaperestiye - Ferhad Ebdulhemid Palewan - Sitav Yayınevi

%
22
İNDİRİM
9786257734110
%
22
İndirim
70.00 TL
54.60 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

“Zerdeşt ve Avesta ve Tektanrıcılık Felsefesi” adlı eser tarihi belgeler ışığında, Zerdüşt’ün ırk ve ulusu, doğduğu yer ve tarihi hakkında bize kapsamlı bilgiler sunuyor.

Bu eser; Zerdüşt ve destekçilerinin kökü, “Zerdüşt” kelimesinin anlamı, Zerdüşt’ün tarih ve çıkış dönemi, Zerdüşt’ün fikir ve görüşleri, Zerdüşt’in doğum tarihinin bilinmemesinin sebebi, doğduğu yer ve özgeçmişi, kabri, Zerdüşt’ün fikir ve düşünceleri, alimlerin Zerdüşt hakkındaki görüşleri, Zerdüşt Dini’nin felsefesi, Zerdüşt’in yaşam kontrolü, iyilik ve kötülük, Zerdüşt inancında ruh ve düşünce diyalektiği, Tektanrıcılık ve Zerdüşt Dini, Ahura Mazda, Zerdüşt Dini’nin diğer Tektanrılı dinler üzerindeki etkisi, Zerdüşt Dini’nde huri, Allah, Avesta kitabı ve şerhi, Avesta’nın geçmişi ve hikayesi gibi Zerdeşt Dini hakkındaki genel bilgileri barındırır.

20 yıllık bir araştırmanın ürünü olan bu çalışma, Kürt mirası ve Zerdüşt Dini’nin aydınlatılması için çok kapsamlı bir eserdir. Her okuyucu için bir bilgi kaynağıdır. Kısacası, tüm yönleriyle Zerdüştlüğü tanımak için eşsiz bir eserdir.

Marka:
Sitav Yayınevi
Yazar:
Ferhad Ebdulhemid Palewan
Sayfa:
634 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Ocak 2021