Zemherin Senin - Coşkun Karabulut - Günce Yayınları

9786258264012
%
25
İndirim
26.25 TL
35.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Zemherin Senin Ürün Açıklaması

Coşkun Karabulut, dokuzuncu şiir kitabı Zemherin Senin ile okurlarıyla yeniden iletişim kuruyor. Bu yapıt kendinden ön­ceki “Şiirim Bana Benzer” kitabıyla ortak bir söylemsel tonu paylaşsa da şaşırtıcı biçimde ve yoğun olarak aşk izleğinin çevresinde döneniyor.

Öteki şiir kitaplarında yaşamın içinde gezinmeyi seven, ko­nudan konuya atlayan, toplumsalın ve tikel insanın aksama­larını hedefine koyup onun yergisini ve mizahını yapan Kara­bulut şiiri bu kez alışık olmadığı sularda yüzüyor.

Zemherin Senin kitabında beliren özne, sevmekle yüceldi­ğini, gündelik olanı aştığını ve yaşama yeni anlamlar kattığını fark ediyor. Bu aydınlanmayla birlikte alabildiğine kendisini ötekine sunuyor. Olağandan ayrışarak özne acıyla hiç yüz yüze gelmiyor.

Tüm bu duygulanmalar içinde bile zaman zaman Karabulut şiirinin alameti farikası olan ironi başını kaldırıp kendini gös­teriyor. Böylesi “dokunaklı” ortam içinde özne kendi paro­disini yapıyor. Bu şiirsel ironiyle birlikte yapıt Me­tin Eloğlu’nda, Cemal Süreya’da ve Can Yücel’de gördüğümüz negatif estetiğe yaklaşmış oluyor.

Oktay Yivli

Marka
Günce Yayınları
Yazar
Çoşkun Karabulut
Sayfa
60Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
2022

Zemherin Senin Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı