Yudum Yudum Aşk - Mustafa Zincirkıran - Gülnar Yayınları

9786256747074
%
25
İndirim
82.50 TL
110.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Yudum Yudum Aşk - Mustafa Zincirkıran - Gülnar Yayınları

Şair Mustafa Zincirkıran, 1956 yılında Adana’nın Ceyhan ilçesi Yeşilbahçe köyünde köylü vatandaş dediğimiz bir ailenin son çocuğu olarak dünyaya gelmiş olup ilk ve orta öğrenimini memleketinde, yükseköğrenimini de Konya Selçuk Eğitim Enstitüsünde tamamlamıştır. Okuma yazma bilmediği halde, çocukluğunda dinlediği Arzu-Kamber, Kerem-Aslı hikâyelerini, içindeki söylenen şiirleriyle birlikte son yaşlarına kadar unutmadan anlatabilen bir anne ile öksüz ve yetim olduğu için okula hiç gitmediği halde arkadaşlarından öğrenebildiği kadar okuma yazma öğrenebilen bir babanın dizlerinin dibinde büyümüş ve küçük yaşlarda şiir yazmaya başlamıştır.

Öğretmen olarak ilk göreve başladığı 1982 yılından günümüze kadar Bolu (Merkez ve Mengen), Kahramanmaraş (Merkez, Çağlayancerit ve Göksun), Mardin (İl MEM), Adana (İl MEM) ve Afyon Emirdağ’da öğretmenlik ve idarecilik yapmıştır. Osmaniye Kadirli ilçe milli eğitim müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yaparken 10 Şubat 2021 tarihinde emekli olmuş ve halen Kadirli’de yaşamaktadır.

Okuduğu menkıbelerinden etkilendiği Behlül Dâna Hazretleri’nin adına izafeten şiirlerinde Behlül mahlâsını kullanmaktadır. Yazmış olduğu şiirleri ve yazıları Antoloji.com, Edebiyatdefteri ve Edebiyat Evi gibi çeşitli şiir sitelerinde yer almaktadır. Şiirleri, görev yaptığı yerlerdeki mahallî gazete, dergi, şiir antolojileri ile kendi sosyal medya hesabı ve çeşitli dijital şiir grup sayfalarında yayınlandığı halde elinizdeki bu kitap ilk eseridir. Kitap okumak için her fırsatta zaman oluşturmakta ve evindeki kamış NEY sazından ses çıkarabilmektedir. AKSED, Hece Hece Aksed’ce programı ve BİR’İZ EDEBİYAT Fasl-ı Muhabbet programına dörtlüklerle katılmakta ve 2021-22 sezonunda Fasl-ı Muhabbet Programı’nın moderatörlüğünü yürütmüştür. Akdeniz Esintisi Şiir ve Sanat Platformu yöneticilerindendir. Şairimiz, evli ve üç çocuk babası olup dört torunun da dedesidir.

Sayfa
140Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Kasım 2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler