Yolun En Doğrusu - 4 - Mahmud Esad Coşan - Server Yayınları

%20 İndirim
9786256970632
%
20
İndirim
496.00 TL
620.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Yolun En Doğrusu - 4 - Mahmud Esad Coşan - Server Yayınları

Hiç şüphe yok ki, Sözün En Doğrusu Rabbimiz (cc)nün kelamı olan Kurân-ı Kerîmdir. Kurân-ı Kerîmin rehberliğinde Yolun En Doğrusu ise Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.s.)in yoludur. Çünkü O (s.a.s.) Kurânı bir yaşam biçimi haline getirmiştir.

Efendimiz (s.a.s.)in bu kutlu yolunda öncelikle sahabe-i güzîn efendilerimiz yürüdü. Akabinde o yaşayış biçimi, Onun (s.a.s.) varisleri olan alimler tarafından, görerek, duyarak elde edilen ve nesilden nesile aktarılan bir hazine gibi günümüze kadar hiç bozulmadan aktarılmıştır.

Bir peygamber aşığı olarak silsilede yerini alan hocamız, gönül dostumuz, mürebbîmiz M.Esad Coşan, halkanın diğer temsilcileri gibi, Efendimiz (s.a.s.)in bütün özelliklerini üzerinde toplayan kâmil insan yetiştirmeyi hedeflemiştir. Bunun da ancak sünnete ittibâ yoluyla mümkün olabileceğini bildiğinden, yolun ders kitabı mahiyetinde başta Râmûzul-ehâdîs olmak üzere sâir hadis kitaplarını takip etmiştir.

1980den vefatına kadar geçen sürede 4 binden fazla hadîs-i şerîfi ele alan Hocamız, kimilerini birer, kimilerini de ikişer, üçer, dörder defa şerh etmiştir. Bu hadisler, titiz bir çalışmayla tekrarlardan arındırılmış, aynı hadisin farklı zamanlardaki şerhlerindeki yorumlar birleştirilmiş, nihayetinde kitap formunda hazırlanmıştır.

10 ciltlik bir Hadis Külliyatı olarak yayınlanacak Yolun En Doğrusu kitabımızın bu dördüncü cildinin nice hayırlara vesile olmasını temenni ve niyaz ediyoruz.

 

Sayfa
864Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.00x20.50cm
Basım Yılı
2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler