Yeni Bir Dünya Doğarken Türkiye Ne Yapmalı? - Yalçın Büyükdağlı - Kaynak Yayınları

9786257697910
%
30
İndirim
84.00 TL
120.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Yeni Bir Dünya Doğarken Türkiye Ne Yapmalı? Ürün Açıklaması

Bu çalışmada 1960 sonrasında hazırlanmaya ve uygulanmaya başlayan 11 adet kalkınma planı ayrıntılı bir şekilde inceleniyor. Yazara göre ilk dört kalkınma planı eleştirilecek, eksik bulunabilecek yönleri olsa da milli yönleriyle öne çıkmaktadır. Fakat 1980’den sonra hazırlanan planlar milli nitelikte değildir ve daha önce hazırlanan planlar sayesinde yaratılan ekonomik, siyasi ve kültürel temeli kaldırmayı hedeflemektedir. Zaten özelleştirme programı da bu planlar ışığında uygulanmıştır.

“Çin mucizesi” de kitapta Türkiye’nin kalkınma planlarıyla karşılaştırılarak incelenmektedir ve Çin’in izlediği ekonomi politikasının birçok noktada Türkiye’nin milli kalkınma planlarıyla kesiştiği vurgulanmaktadır.

 “Türkiye’nin milli bir iktidarla yaratacağı güçlü ekonomi, güçlü ordu, dünya ve bölge çapında ittifaklar, ulusal birlik ve moral gücü ile genç dinamik nüfusunu, tarihi derinliğini, zengin kültürünü, uygun iklim koşullarını birleştirerek kamucu, halkçı bir uygarlık atağının eşiğindeki insanlığın öncü ülkelerinden biri olacağına inancımız tamdır.”

 

Marka
Kaynak Yayınları
Yazar
Yalçın Büyükdağlı
Sayfa
430Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Aralık 2022

Yeni Bir Dünya Doğarken Türkiye Ne Yapmalı? Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı