Yarım Kalan Sevda - İlyas Özbay - Çıra Yayınları

9786258205930
%
25
İndirim
112.50 TL
150.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Yarım Kalan Sevda - İlyas Özbay - Çıra Yayınları

O zamanlar hemen hemen bütün Müslümanlarda bir cihad aşkı, şuuru ve özlemi vardı. Afganistanda soylu bir cihad başlamıştı. Sonrasında en soylu cihad Çeçenistanda devam etmişti. İranda İslam inkılabı olmuş, Pakistanda İslam Şeriatına geçme çalışmaları var. Diğer yandan Eritrede, Moroda, Filistinde, Filipinlerde, Keşmirde İslami cihadlar devam ediyor ve Türkiyede de büyük bir İslami uyanış var. Bu sebepten dolayı Müslümanlarda büyük bir heyecan vardı ve bu ülkelerdeki Müslümanların cihadlarının zaferle bitmesi için dua ediyorlardı. Bunun yanında hem Afganistanda- ki, hem Çeçenistandaki ve hem de Bosnadaki cihada, bütün dünya Müslümanları maddi, manevi ve bizzat iştirak ederek yardım ediyorlardı.

İslam ülkeleri devlet ve hükümet olarak yardım etmiyorlarsa da, Müslüman halklar tüm güçleriyle bu cihadın yanında yer alıyorlardı. Cihad şuuruna sahip olan Müslümanlar için, cihad etmek düğün bayram gibi geliyordu.

Ebu Hureyre -radıyallahu anh rivayet ediyor: Cihad etmeden, içinde cihad etme arzu ve niyeti de taşımadan ölen kimse, münafıklıktan bir şube üzere ölmüş olur. Müslim

Sayfa
216Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler