Yalnız İğdenin Kokusu - Yücel Balku - Ketebe Yayınları

9786256495661
%
40
İndirim
111,75 TL 149,00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
89,40 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Yalnız İğdenin Kokusu - Yücel Balku - Ketebe Yayınları

Yu¨cel Balku, göz alıcı kurgu yeteneği ve hikâyelerinin köklerini sağlamlaştıran u¨slubuyla benzersiz bir yazar. Onun öyku¨lerinde parlayan deha, yaratıcılıkla birleşiyor ve bu esrarlı bileşimden etkileyici atmosferler doğuyor. Koyu, yoğun bir anlatı du¨nyasının içinde sahici karakterleri, hikâyeleri kurmayı başarıyor. Beslendiği her kaynak; bazen Doğu geleneği, bazen du¨nya edebiyatı, bazense yaşamın kendisi, ona yeni ve görkemli kapılar açıyor. O görkemli kapıdan içeri davet edilen okuru ise cazibesiyle parlayan birinci sınıf metinler bekliyor.

 

Yalnız İğdenin Kokusu, Balku’nun kendine mu¨nhasır u¨slup ve tarzını yansıtan öyku¨lerinden imgelem du¨nyasının özu¨nu¨ yansıtan şiirlerine; keskin gözlem yeteneği ile geçmişin ve geleceğin kavşaklarında dolaştıran denemelerinden du¨şu¨nsel evrenine ışık tutan samimi söyleşilerine kadar geniş bir yelpaze sunuyor. Yazarın daha önce yayımlanmamış yeni şiirleri ve yeni bir öyku¨su¨yle beraber; yayımlanan iki öyku¨ kitabının dışında kalan tu¨m metinlerini bir araya getiren ve böylece Balku’nun ku¨lliyatını tamamlayan bu eser, onun edebiyat mirasını, zihin haritasının eksik parçalarını tamamlıyor ve ilgilisine yeni bir keşif imkânı vadediyor.

 

“Okurken ve yazarken o anda yaptığım işin basit göru¨ntu¨su¨nu¨ aşan daha bu¨yu¨k bir ayine katıldığımı hissediyorum ben. İnsan oluşumuzu kutsama ayini. Bu ayinin içindeyken söz söylemenin insanoğlunun ayırıcı vasfı olduğuna ikna oluyorum.”

Yazar
Sayfa
192Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Eylül 2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler