Uyumayan Nesil - Heather Turgeon - Sola Unitas

%20 İndirim
9786256811133
%
20
İndirim
124.00 TL
155.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Uyumayan Nesil - Heather Turgeon - Sola Unitas

Uykusuzluk çocuklara, gençlere ve hatta yetişkinlere zarar veren sessiz bir salgın hastalıktır!

Uyumayan Nesil; ebeveynlerin, çocuklarına uykunun onarıcı gücünü geri kazandırmak için nasıl yardımcı olabileceklerini anlatmaktadır.

Çocuğunuzu gereksiz anksiyete, depresyon ve kronik stresten koruyabilseydiniz ve hayatlarında daha büyük bir mutluluk ve esenlik duygusunu teşvik edebilseydiniz, bunu hemen yapmaz mıydınız? Bebeklerin ve küçük çocukların sağlıklı uyku alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olan klasik rehber The Happy Sleeper’ın yazarları, Uyumayan Nesilde çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel sağlığına yönelik en büyük tehditlerden birini ortaya çıkarıyor: Uykusuzluk. Her yerde maruz kalınan ekranlar, okula erken başlama saatleri, geceleri oyun oynama ve/veya başka şeylerle ilgilenme yüzünden uykuya oldukça geç giden yeni nesil; ergenlik çağının taleplerini karşılamak için mücadele ederken sürekli bir uyku gereksinimi ile yaşamaya devam ediyor.

Bu önemli kitapta, Heather Turgeon ve Julie Wright, gelişimin kritik bir aşamasında, birçok gencin küçük kardeşlerinden daha fazla uykuya ihtiyaç duyduğunu ancak büyük ölçüde daha az uyuduklarını ortaya çıkarmak için en son bilimsel araştırmalardan yararlanmaktadır. Uyumayan Nesil, okuyuculara aşağıdaki konularda yardımcı oluyor:

- Bir çocuğun iyi uyuması için kendi içsel motivasyonunu teşvik etmek

- Telefonlar, sosyal medya ve ekran süresi ile ilgili aile uygulamalarını değiştirmek

- Akıllı uyku alışkanlıkları oluşturabilmek için gençlerin gece kuşu olma eğilimlerini anlamak

- Uyku dostu okullar için adımlar atılması ve gençlerin ihtiyaç duydukları dinlenmeyi sağlamalarına yardımcı olacak sistemik değişikliklerin teşvik edilmesi.

Türünün ilk örneği olan bu kitap, ebeveynler için net ve ânında kullanılabilir tavsiyelerin yanı sıra öğretmenler, müdürler, kolejler ve koçlar için de göz açıcı eylem çağrıları ile doludur.

Marka
Sayfa
280Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Kasım 2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler