Uygulamalı Müzik Teorisi - 1 - Nail Yavuzoğlu - İnkılap Kitabevi

9789751029959
%
40
İndirim
140.40 TL 216.00 TL
Ekstra İndirimli Ürün
129.60 TL
1 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Uygulamalı Müzik Teorisi Ürün Açıklaması

Müzik teorisini bilmek, müziği anlamak, uygulamak ve üretmek açısından çok önemlidir. Ancak bilgi hafızaya kazındığı ve kalıcı bir bilgiye dönüştüğü noktada fonksiyon kazanır. Bu beceriyi kazanmanın yolu ise konuları ve ilgili alıştırmaları zihinden yapabilecek noktaya gelinceye kadar belli zaman aralıklarıyla tekrar etmektir.

Bu kitap müzik teorisinin yapı taşlarından başlayıp, teoriyi sistematik bir gelişme içinde pratik yöntemlerle inceleyen, alıştırmaların üzerinde yapıldığı bir defter gibi tasarlanan, Armoni ve kontrpuan alanlarına iyi bir temel oluşturmayı hedefleyen bir kitap olarak hazırlanmıştır.
Kitabın müzik eğitimi alan tüm öğrencilere, müzisyenlere ve müzik eğitimcilerine faydalı olacağı inancındayız.

Nail Yavuzoğlu: 1960 yılında İstanbulda doğdu. İTÜ Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarını 1983te bitirdi. 1988 yılında İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Musiki Sanat Dalında yüksek lisans programını, 1995 yılında ise İÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bilim Dalı Doktora programını bitirdi. Halen İTÜ Türk Mûsikîsi Devlet Konservatuarında Yüksek Solfej, Armoni, Enstrümantasyon-Orkestrasyon, Kontrpuan-Füg, Türk Müziğinde Polifoni, Müzikte Ses Sistemleri derslerini vermektedir. “Istanbul Jazz Ensemble”da besteci, aranjör ve orkestra şefi olarak, kurduğu Triosu ve Quarteti ile de piyano sanatçısı olarak müzik yaşamına devam etmektedir.

Marka
İnkılap Kitabevi
Yazar
Nail Yavuzoğlu
Sayfa
224Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.50x23.50cm
Basım Yılı
Kasım 2020

Uygulamalı Müzik Teorisi Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı