Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri 2024 - Kaşınan Göz Kapağı - Kolektif - Pia Yayınları

%18 İndirim
9786257389044
%
18
İndirim
82,00 TL
100,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Ümit Kaftancıoğlu Öykü Ödülleri 2024 - Kaşınan Göz Kapağı - Kolektif - Pia Yayınları

Kafasındakini, kalbindekini, ruhunun güneşini ve yarının umudunu yazıya dökendir yazar. İnsanlığın binlerce yıllık birikimini  zaptedendir. Ülkemizin yaşadığı acıların içinden yaşama sevincini çıkaran, aynı zamanda acıyı yönetenlerin ve yönetilenlerin gözüne sokandır.
Kim ki bu sevinci, kederi, hüznü, savaşı daha iyi betimler, onu daha da büyük kitlelere tanıştırmak ve onore etmek yarışmaların görevidir. Bu görevi her yıl layıkıyla yapmak peşindeyiz. Başarılı olduğumuzu da düşünmekteyiz.
Hak edeni hak ettiği yere getirmek ülkemizde zorlu bir uğraş. Ümit Kaftancıoğlu gibi bir değerin hak ettiği yere gelmesinin ne zorluklarla gerçekleştiğinin birebir tanığıyım. Dönem daşı köy enstitülü yazarlar da aynı dikenli yollardan geçti. Günümüzde de bu sürek devam ediyor.
Halk için yazan, halktan gelen edebiyatçılara sahip çıkmak hepimizin görevi. Manevi mirasçısı olarak da bizlerin görevi en  başta. Sen, ben, öteki görevini savsaklamadan ve inatla ve dürüstlükle yaptığında toplum geneline yayılan bir sağaltım sürecinin ucundan tutmuş olacağız. Elimiz erdiğince gücümüz yettiğince...
Homeros’tan Dostoyevski’ye, Şolohov’dan Zweig’a, oradan Kaftancıoğlu ve köy enstitülü yazarlara uzanan yolun yolcularını bir kez daha tüm insanlık adına kutluyorum. Durmaksızın akan bu coşkun, köpüklü sel suyunda kulaç atanların ulaşacağı güneşli kıyılarda, tüm okurlar onlara sarılmak için bekliyoruz. Yolunuz açık olsun!

Yazar
Sayfa
104Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mayıs 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler