Uluslararası Skandallar ve Medyadaki Yansımaları - Özgür Gönenç - Der Yayınları

9789753536004
%
10
İndirim
112.50 TL
125.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Uluslararası Skandallar ve Medyadaki Yansımaları Ürün Açıklaması

Prof. Dr. Özgür Gönenç’in editörlüğünde “Der Yayınevi” tarafından çıkarılan ‘Uluslararası Skandallar ve Medyadaki Yansımaları’ isimli kitapta, dünyada yaşanan 14 farklı skandalın medyada nasıl yansıdığı 14 farklı yazar tarafından derinlemesine araştırılarak incelenmiştir. Alanında özgün bir içeriği sahip olan, özellikle de araştırmacı gazetecilik gerektiren olayların anlatıldığı çalışmada, medyanın kamu adına bir denetleme görevi üstlendiğini işlenmeye çalışılmıştır. Dünyanın birçok farklı ülkesinde yaşanan skandalların ele alındığı çalışmada o ülkenin medya organlarının yapısınada değinilmiştir.

Dünyada yaşanan skandallarının kamu ile paylaşılmaması adına yapılan Medya-Siyaset- Sermaye üçgeninin de anlatılmaya çalışıldığı kitapta, medya çalışanlarının haber üretim sürecinde ne gibi zorluklarla karşılaştıklarına da vurgu yapılmıştır. Çalışmada medya patronlarının ve siyasi aktörlerin medya üzerindeki etkisi tartışılarak habercilikte objektiflik konusunun önemi anlatılmıştır.

Kitapta; Araştırmacı Gazetecilik Bağlamında Dünyada Yaşanan Skandallar ve Medya, Irak Savaşı ve CNN’in Farklı Sesi Peter Arnett, Uğur Mumcu ve Araştırmacı Gazetecilik, Alman Medyası’nın ‘Ayna’sı Der Spiegel’de ‘Yalancı Muhabir’ Skandalı, İçişleri Bakanının İstifa Gerektiren “İç İşleri”, Frankfurter Allgemeine Zeitug Açığa Çıkarttı; Almanya’da NSU 2.0 Skandalı, CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın Kaset Skandalı Davası, ABD Başkanı Donald Trump’ın CNN Muhabiri Jim Acosta’nın Akreditasyonunu İptal Etme Skandalı, Cambridge Analytica Skandalı ve The Guardian Gazetesi, Wikileaks Skandalları, İran- Kontra Skandalı, Fransa’da Basın Skandalları ‘Benallagate’, Amerikan Basını ve Oval Ofis Skandalı ve Rusya’da Basın Skandalı bölümleri bulunmaktadır.

Marka
Der Yayınları
Yazar
Özgür Gönenç
Sayfa
268Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
14.00x21.00cm
Basım Yılı
2020

Uluslararası Skandallar ve Medyadaki Yansımaları Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı