Twitterda İçerik Yayılımı ve Kullanıcıların Retweet Motivasyonları

9786256965904
%
5
İndirim
95.00 TL
100.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Twitterda İçerik Yayılımı ve Kullanıcıların Retweet Motivasyonları Ürün Açıklaması

Mesaj üretimi, tüketimi ve dağıtımı sosyal medya gibi yeni medya olanakları ile birlikte ciddi şekilde dönüşmektedir. Kitle iletişimi ile kişilerarası iletişimin iç içe geçtiği sosyal medya yeni tip bir iletişim ortamı sunmaktadır. Bu ortamın en önemli özelliklerinden biri mesajın geleneksel iletişim ortamlarındaki gibi doğrusal bir yayım süreci yerine karmaşık bir yayılım süreci sonucunda hızlıca yaygınlık kazanabilmesidir.
Yayılım potansiyeli ancak ve ancak mesajın kaynağı dışındaki kullanıcıların aktarım kararları ile gerçekleşebilmektedir. Bu kararları sonucunda kullanıcılar birer eşik bekçisine dönüşerek platform dahilinde gündemi belirleyebilme gücüne sahiptirler. Twitter tipik bir sosyal medya kümesi elemanı olarak
kullanıcılarına tam olarak bunu vaat etmektedir. Bu platformun Türkiye’deki popülerliği ve kamusal iletişim alanı olarak etkililiği göz önünde bulundurulduğunda yayılım fenomenini ve bu fenomene olanak veren aktarım kararında kullanıcıların motivasyonlarını araştırmak önem arz etmektedir.

Marka
Akademisyen Kitabevi
Yazar
Burak Polat
Sayfa
147Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
2022

Twitterda İçerik Yayılımı ve Kullanıcıların Retweet Motivasyonları Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı