Türkülerle Melodika Eğitimi/Öğretimi - Cem Şaktanlı - Asos Yayınları

9786256861473
%
30
İndirim
65.80 TL
94.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Türkülerle Melodika Eğitimi/Öğretimi - Cem Şaktanlı - Asos Yayınları

Türkülerle Melodika Eğitimi/ Öğretimi ülkemizde özellikle okullarda yaygınlaşan melodika eğitimine, halk müziklerinin, eğitim müziğinin temelini oluşturması gereğine olan inanç ile türkülerimizle katkı sağlaması amacıyla hazırlanmıştır.
Türkülerle Melodika Eğitimi/Öğretiminin birinci bölümünde müzik ve müziğin diline (Müzik nedir? Nota nedir? Bağ nedir? Sus nedir? Segno/Senyo nedir? vb…) ilişkin temel bilgiler verilmiştir. İkinci bölümde melodika müziğin diliyle tanıştırılarak hem melodikadan ses çıkarmanızı sağlayacak hem de müziğin dilini okuyup anlayabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz alıştırmalara yer verilmiştir. Alıştırmalar tartım, notanın dizekteki yeri, notanın melodikadaki yeri ve parmak numaralarıyla doğru notaya basma, süresince çalma gibi temel becerilerin öğrenilmesine, geliştirilmesine yönelik hazırlanmıştır. Bu bölüm ne kadar iyi anlaşılır, özenli ve dikkatli bir şekilde çalışılırsa türküler bölümünde yer alan türkülerimizi çalmak o kadar kolay olur.
Türkülerle Melodika Eğitimi/Öğretiminde yer alan 52 türkü ülkemizin yedi bölgesinden ve Azerbaycan, Kırım, Rumeli, Kerkük’ten özenle seçilmiştir. Uyarlanan türküler içinde tanıdık, bilindik olanların yanısıra, sadece ait olduğu yörede/bölgede bilinen, yaygınlaşmamış türkülere de yer verilmiştir. Böylelikle hiç duymadığınız, bilmediğiniz türküleri de çalabilme yetisi kazanmanın yanında bu türkülerin de tanınması/ tanıtılması ve yaygınlaşması amaçlanmıştır.
Türkülerle Melodika Eğitimi/Öğretimi müzik eğitimcilerine, melodika ile müziği öğrenmek isteyen her yaştan müzik severe, türkülerimizi bir de melodika ile çalmak ve söylemek isteyen türkü sevenlere adanmıştır.

Sayfa
106Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
Kasım 2023
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler