Türklerin Uygarlık Serüveni - Atakan Hatipoğlu - Kaynak Yayınları

9786256953260
%
30
İndirim
126.00 TL
180.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
350TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Türklerin Uygarlık Serüveni - Atakan Hatipoğlu - Kaynak Yayınları

Prof. Dr. Atakan Hatipoğlu, Türk ve Türkiye tarihi niteliğindeki bu çalışmasında, Türklerin köklü bir uygarlık birikimi olduğunu ve her dönemde uygarlık merkezine yüzlerini dönerek dünya tarihi içinde anlamlı roller oynadıklarını gösteriyor. Uzak ve yakın geçmişten günümüze uzanan Türklerin Uygarlık Serüveni, uygarlık sahnesine çıkıştan Orhun Yazıtları’na, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu’ndan Cumhuriyet’e, “Küçük Amerika” sürecinden AKP politikalarına ve 2023 Türkiye’sine açılan yelpazede ayrıntılı bilgiler veriyor, doyurucu yorumlarda bulunuyor.

Kitap, kapağıyla da bize bir mesaj vermekte; Pazırık kurganında bulunan 2300 yıllık Hun halısının temsil ettiği uygarlık mirası, Türk yapımı uçak gemisinin izleyeceği rotayı çizen büyük bir tarihsel birikimin varlığını gösteriyor. Hatipoğlu şöyle diyor:

“Türk gençlerinin Türk tarihi hakkındaki bilgileri kulaktan dolma ve yüzeysel olmanın ötesine varamıyor. Oysa tarih bilincinin milli kimliğin oluşumunu etkileyen en önemli faktörlerden biri olduğu bilinir. Bu nedenle kitapta, etnosantrizm tuzağına düşmeyen demokratik bir milli kültür bilincinin bireylerin kişilik bütünlüğüne ve dengeli gelişimine olumlu katkı yapacağı anlayışından hareket ettim.”

Sayfa
271Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x23.00cm
Basım Yılı
Ekim 2023
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler