Türkiye’nin Önemli Omurgasız Fosilleri - Nurdan İnan - Nobel Akademik Yayıncılık

9786253713737
%
10
İndirim
180,00 TL
200,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Türkiye’nin Önemli Omurgasız Fosilleri - Nurdan İnan - Nobel Akademik Yayıncılık

Yurdumuz, tüm devirleri temsil eden her türden kayaları barındırması ve milyonlarca yıl hüküm süren Tetis denizlerinin bıraktığı fosiller nedeniyle açık bir jeoloji laboratuvarı gibidir.
Ülkemizde yaygın ve bol olarak rastlanan omurgasız fosillerini içeren bu kitap; jeolog, biyolog, antropolog, arkeolog, morfolog, coğrafyacı ve ormancılar gibi arazi çalışanları ile su ürünleri, deniz bilimleri çalışmaları yapan tüm araştırıcılar, öğretmenler, ilköğretim ve lise öğrencileriyle, konuyla ilgilenen her yaştan meraklılar için kolaylıkla taşıyabilecekleri bir cep kitabı olarak hazırlanmıştır.
Kitapta; omurgasız hayvanların farklı dallarına ait fosil cinsleri, bilimsel kurallara tabi olmaksızın, hemen herkesin kavrayabileceği basit bir anlatımla sunulmuştur.
Fotoğraf ve tanımları inceleyerek fosil cinsinin adını, ait olduğu dal ve sınıfı, temsil ettiği jeolojik dönemi ve jeolojik geçmişte yaşadığı ortamı öğrenebilir, böylece ülkemizin jeolojik tarihi hakkında bir öngörü sahibi olabilir, doğaya daha bilinçli gözlerle bakabilirsiniz.

Yazar
Sayfa
212Sayfa
Kağıt
KuşeKağıt
Boyut
13.50x21.50cm
Basım Yılı
Mayıs 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler