Türkiye Basınında Yurttaşlık Eğitimi Algısı - Cem Akar - Pegem Akademi Yayıncılık

9786258325539
%
5
İndirim
102,60 TL
108,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Türkiye Basınında Yurttaşlık Eğitimi Algısı - Cem Akar - Pegem Akademi Yayıncılık

Ulusal basında yurttaşlık eğitiminin verilmesinde kullanılan dil, simgeler, semboller ve mesajlar didaktik özellikler taşır. Yurttaşa görevleri hatırlatılırken devlet/hükümet adına seslenildiği imajı verilir. Gazeteciler ve Kemalist aydınlar, yurttaşı cumhuriyet ilkeleri doğrultusunda cumhuriyetçi yurttaş tipine dönüştürmek için gazetenin ve derginin gücünü kullanmaya çalışır.

Ulusal basın yurttaşların hak ve özgürlüklerini görev eksenli bir anlayışla yorumlar. Yurttaşın haklarını elde edebilmesi için çalışması ve vazifesini yerine getirmesi gerekir. Yurttaşın kendine karşı vazifeleri olsa da aileye, topluma ve devlete karşı vazifelerinden ayrı düşünülemez. Basın mensupları yurttaşı ödevlendirirken yurttaştan mükâfat olarak vatana hizmet etmiş olmanın kıvancını duymasını ister. Ulusal basında genel olarak hakların mücadele yoluyla kazanılmadığı, Kemalist yönetim tarafından verildiği belirtilir.

Elinizdeki bu eser; okurların, çalkantılı bir dönemde basın mensuplarının yurttaşlık algısını çözümlemesine yardımcı olacaktır.

Yazar
Sayfa
138Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Eylül 2022
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler