Türk Ocaklarının Osmanlı Dağılma Dönemine Etkileri, Millî Mücadele ve Cumhuriyet Dönemine Katkıları

9786256710139
%
15
İndirim
127,50 TL
150,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Türk Ocaklarının Osmanlı Dağılma Dönemine Etkileri, Millî Mücadele ve Cumhuriyet Dönemine Katkıları

Osmanlı Devleti, Fransız İhtilali sonrasında zor bir döneme girmiş ve devlet içerisindeki azınlıklar devlete karşı ayaklanmaya, bağımsızlıklarını kazanmak için çalışmalara başlamıştır. Osmanlı Devletinin önde gelen yöneticileri ve fikir adamları bu ayaklanmalar karşısında yeni çözüm yöntemleri bulmaya çalışmış ve bazı fikirler sunmuşlardır. Bu fikirlerden birisi de Türkçülük fikir akımıdır. 
Türkçülük fikir akımı; dünya üzerinde yaşayan Türkleri tek bir bayrak altında toplama, kendisini bir ırka veya millete dâhil olmayarak gören insanlara Türkçülüğü empoze etme, Osmanlı Devletini bu zor durumdan en güçlü şekilde çıkarmayı hedef almıştır. Türkçülük fikir akımını akademik ve bilimsel olarak destekleyen, birçok yazı ve makaleler sunan kurum ise Türk Ocaklarıdır. Gerek Osmanlının dağılma döneminde olsun gerek Millî Mücadele döneminde olsun Türk Ocaklarının etkisi ve katkısı çok büyüktür. Ayrıca Millî Mücadele sonrası kurulan yeni Türk devletine de çok fazla katkısı olmuştur. 
Bu çalışmada Türk Ocaklarının, Türkçülük politikasının sahaya sürüldüğü noktada nasıl katkıda bulunduğunu, nasıl faydası olduğunu, Osmanlının dağılma dönemindeki faaliyetlerini, Millî Mücadele yıllarında Millî Mücadele’ye katkılarını ve Osmanlı Devletinin yıkılışından sonra kurulan yeni Türk devletine etkilerini ele alacağız.

Yazar
Sayfa
118Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mart 2024
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler