Türk Dünyası Coğrafyası - Ramazan Özey - Aktif Yayınevi

9786258182095
%
5
İndirim
123.50 TL
130.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Türk Dünyası Coğrafyası Ürün Açıklaması

Yeryüzünde geniş bir alana yayılmış olan insanlar farklı dil, din ve kültüre sahiptirler. Aynı dil, din ve kültürü paylaşan insanlara millet denir. Milletlerin üzerinde yaşadıkları coğrafya ile kurulan ülkenin ve medeniyetlerin ömrü arasında sıkı bir ilişki vardır.

Dünyadaki sıralı milletlerden olan Türkler, tarihin çeşitli devirlerinde çok sayıda hanlıklar, beylikler, devletler ve yüce devletler kurmuşlar ve kurmaya da devam etmektedirler. Bazı bölgelerde ise devlet olmayan, sömürge ve azınlık durumunda olan Türkler de bulunmaktadır.

Eldeki eser üniversitelerimizin coğrafya, sosyal bilgiler, sınıf öğretmenliği ve diğer bölümlerinde okutulan “Türk Dünyası Coğrafyası, “Türk Kültür Coğrafyası başta olmak üzere öğrencilerimize yardımcı olmak üzere hazırlanmıştır. Ayrıca çalışmada Türk Dünyasına yönelik son bilimsel veriler sistematik ve bütüncül olarak değerlendirmeler şeklinde verilerek, konuya ilgi duyan, merak edenlerin ihtiyaçlarının karşılanması ve akademik çalışmalarda bilimsel kaynak niteliği taşımasına özen gösterilmiştir.

Marka
Aktif Yayınevi
Yazar
Ramazan Özey
Sayfa
405Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
2022

Türk Dünyası Coğrafyası Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı