Travmadan Hayatta Kalanların Parçalanmış Benliklerini İyileştirmek - Janina Fisher - Nobel Yaşam

%20 İndirim
9786257762076
%
20
İndirim
54.40 TL
68.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Travmadan Hayatta Kalanların Parçalanmış Benliklerini İyileştirmek Ürün Açıklaması

“Pek çok terapistin ümitsiz olduğuna karar verdiği danışanların nasıl tedavi edileceği hakkındaki bu incelikle yazılmış, duyarlı kitabın travmayla çalışanlar tarafından mutlaka okunması gerek. Sizi yeni yerlere götürecek ve danışanlarınız kendilerini bulamazken bile onlara ulaşıp bulmanızı sağlayacak. Tadını çıkarın!”

Sue Johnson, PhD, profesör, araştırmacı ve Aşkın Aklı: Devrim Yaratan Yeni Aşk İlişkileri Bilimi kitabının yazarı

“Travma ve dissosiyasyon alanında seçkin uzmanlardan biri tarafından yazılan Travmadan Hayatta Kalanların Parçalanmış Benliklerini İyileştirmek, karmaşık travma yaşayanlara ve onları tedavi eden terapistlere umudun ve farkındalığın var olduğunu gösteriyor. Janina Fisherın son travma psikoterapilerinden en iyilerini sentezlemedeki olağanüstü becerisi, kronik travmayı sağaltmak için göz alıcı ve eşsiz bir yol haritası çizdi. Kalpten, açık ve titizlikle yazılmış bu erişilebilir ve pratik kitap, alana üstün bir katkıdır.”
Pat Ogden, PhD, Sensorimotor Psikoterapi Enstitüsünün kurucusu “Benlik deneyiminin parçalanmasında birikimli travmanın rolü, klinik görüşmeler esnasında kişiliğin bütünleşmemiş parçalarını danışanla birlikte tespit etmek için stratejiler, psikoterapi diyaloğunun bütünleştirici gücü, bu müthiş kitabın sayfalarında olduğu kadar ikna edici ve özgün biçimde nadiren ele alınmıştır.”
Giovanni Liotti, MD, APC Psikoterapi Okulu, Roma, İtalya
“Janina Fisherın İAS (İçsel Aile Sistemleri) parçalarını sensorimotor ve farkındalık temelli terapiyle eşsiz biçimde bir araya getirmesi psikodinamik çalışmada harikulade bir ilerlemedir. Travmadan Hayatta Kalanların Parçalanmış Benliklerini İyileştirmek, yapısal dissosiyasyon kuramı ve travma tedavisini temel almaktadır. Yine de yüksek işlevselliğe sahip olanların yanında ağır travmatize bireyleri de tedavi eden terapistlerin bilgi dağarcığını genişleten iç görüler sunar. Bu dikkat çekici kitabı klinik ufuklarını genişletmek için eşsiz bir fırsat keşfetmek isteyen tüm psikoterapistlere, özellikle de psikodinamik olanlara öneriyorum.”

Kenneth A. Frank, PhD, Psikoterapi Bütünleştirme Eğitimi Programı, Ulusal Psikoterapi Enstitüsü

Travmadan Hayatta Kalanların Parçalanmış Benliklerini İyileştirmek; travma, dissosiyasyon ve bağlanma hakkında nörobiyolojik bilgili bir anlayış ve pratik bir tedavi yaklaşımını birleştirir, tüm bunları hem danışana hem de terapiste erişilebilir, doğrudan bir dille aktarır. Okurlar “çözüm”ü -utanç, kendinden nefret ve suçluluk sanısının yerini şefkatli kabullenmenin aldığı, kişinin benliğiyle ilişkisindeki bir dönüşümü- vurgulayan bir modelle karşılaşacaktır. Kitabın eşsiz müdahaleleri Sensorimotor Psikoterapi, İçsel Aile Sistemleri Terapisi, farkındalık temelli terapiler ve klinik hipnozun dâhil olduğu birçok en yeni terapötik yaklaşımdan uyarlanmıştır. Travmadan Hayatta Kalanların Parçalanmış Benliklerini İyileştirmeki bitirirken okurlar travmatik bağlanmaya terapötik yaklaşımlar, teşhis edilmemiş dissosiyatif semptomlar ve bozukluklar, “sağ beyinden sağ beyine” tedavi yöntemlerini birleştirmek ve çok daha fazlasına hâkim olacaklardır. En önemlisi, içsel bir güvenlik hissi yaratmak ve en sahipsiz benlikleriyle bile şefkatli bir bağ kurmak konusunda danışanlarına yardım etmek için araçlar edineceklerdir.

Marka
Nobel Yaşam
Yazar
Janina Fisher
Sayfa
292Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.00x22.00cm
Basım Yılı
2021

Travmadan Hayatta Kalanların Parçalanmış Benliklerini İyileştirmek Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı