Trafikte Ölümlü Sürücü Kusurlarının Analizi - İhsan Memiş - Payda Yayıncılık

%
30
İNDİRİM
9786057023964
%
30
İndirim
35.00 TL
24.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Trafikte Ölümlü Sürücü Kusurlarının Analizi - İhsan Memiş - Payda Yayıncılık Açıklaması

Trafikte Ölümlü Sürücü Kusurlarinin Analizi

Trafikte Ölmek, Öldürmek, Sakat Kalmak Kader Değildir!..
Hız ve Kader- Geçme Kuralları- Emniyet Kemeri-Alkol ve Uyusturucu- 3 Takip Mesafesi-Uykusuzluk ve Yorgunluk-3 Kırmızı Işık- Cep Telefonu Kullanımı

Trafik ve yol güvenliği evrensel olarak tüm Dünya ülkelerinde yaya, yolcu ve sürücü; herkesi 7/24 saat birinci derecede ilgilendiren bir Risktir. Bu Risk zengin ülkelerde başkaca tahribat yaparken, fakir ülkelerde daha çok can ve malımızı alarak yoluna devam etmektedir. Can veren veya can alan bu riskte çoğunlukla Kader olarak teselli olunurken, aileler de ömür boyu bu acıları ve travmaları yaşamaktadır. Bundan çok yıllar önce Ankara da AB çalıştayların da bir üniversite gencinin, bir doktorun ve bir öğretmenin trafik kazasında ölümünün yıl yıl ailesine ve devlete maliyeti hesaplanmıştı. Ayrıca bir doktorun yaşasaydı daha kaç bin hastayı tedavi edeceği ve bir öğretmenin yaşasaydı daha kaç binlerce öğrenciye eğitim vereceği katma değer kaybı, zaman kaybı ve yaralılardan daha sonra engelli olanların ailelere ve devlete ömür boyu maliyetleri hep düşünülmelidir. Trafik kültürü gelişmemiş ülkelerde ölümler bir Rakam olarak yazılsa da gerçekten her gün bir savaş gibi canımızı ve malımızı almaya devam etmektedir.

Bu bağlamda tüm bilgi ve tecrübelerim ışığında bu gün ülkemizde 30 milyona yakın sürücü var iken ve her yılda buna yaklaşık 1.000.000’ na yakın yeni sürücü ilave olunmaktadır. Yayalar da dahil bu ölümleri en aza indirmek için Kader ile teselli olmak yerine sürücülerin en çok yaptıkları sekiz temel kusuru yapmamaları ve buna dair kuralları beyinlerinde çok iyi bilmeleri ve uygulamaları şarttır. Tüm sürücülerin daha uzun ömürlü yaşaması ve karşısındakileri de kendi kusurundan öldürmemesi ve Kaderin arkasına sığınmaması gerekir. Tüm kitabi dinlerin temelinde insan, akıl ve bilim vardır. Burada Kader değil Tedbir esastır. Bu tedbirleri de (kuralları da) her sürücü bilmek ve uygulamak zorundadır.

Bu kitap, öncelikle trafik eğitimi veren trafik öğretmenlerine, ticari araç kullananlara, hususi araç kullananlara ve bilhassa aktif araç kullanan genç sürücülere, araştırma yapanlara aklın, bilginin, eğitimin ve sivil denetimin (FTM’nin) etkisinin de kullanılması için yeni bir pencere açmaktadır. Konuların sonunda orijinal test soruları ile yeni bir eğitim ve güncelleme metodu esas alınarak yeni öğretme konsepti olarak okuyuculara uygulanmıştır. Tüm yararlanılan yerli ve yabancı kaynaklar da (41 tane kitap ve makale ile 9 web sitesi) en son sayfada yer almıştır.

Trafikte hayatımız ve başkalarının hayatı çoğunlukla kendi elimizde olduğundan, bu en kutsal varlığı korumak için herkesin bu kitabı okumasını diliyorum. Aktif araç sürücüleri olarak şunu unutmayalım ki, trafik kazalarında ölmek, öldürmek ve sakat kalmak veya bırakmak kader değildir.

Yazar:
Sayfa:
160 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm
Basım Yılı:
Haziran 2021
Barkod:
9786057023964

Trafikte Ölümlü Sürücü Kusurlarının Analizi - İhsan Memiş - Payda Yayıncılık Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap