Topraksız Mezarlar - Mustafa Bakır - Artshop Yayıncılık

%
30
İNDİRİM
9786257063562
%
30
İndirim
25.00 TL
17.50 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Bu kitap; cumhuriyetin ilk 18 yılı içinde yaşanan toplumsal olayları ve 1937-38 yıllarında Dersimin payına düşen tamamen sözlü ve yazılı gerçekleri içeren bir kitaptır. Bütün ülkelerin tarihlerinde acı ve silinmez izler bırakan çalkantılar, kavgalar, iç savaşlar olagelmiştir. Elbette ki bizim ülkemizde de tanık olduklarımız vardır.
...
Ülkemizde de bazen kısa bazen yıllar yılı süren toplumsal olaylar veya devletin çeşitli gerekçelerle yaptığı operasyonlar onanmaz yaraların açılmasına neden olmuştur. Bunların en büyüğü, en acı vereni Dersim 1937-38 Harekâtı ve katliamıdır.
...
Tarihin tanıklığındaki haksızlıkları, kıyımları yok saymaları ve soykırımları da görmezden gelmememiz gerekir. İşte bu düşünceden yola çıkarak,1938 yılında Dersim-Hozat ilçesinin güney ve batı köyle- rinde yaşanan kıyımı bizzat yaşayanlardan dinleyerek yazmaya çalıştım. Anlattıklarımı ne abarttım ne basite indirgedim. Bana verilen bilgilerin geçtiği köylerin tamamına yakınını gezmiş, görmüş durumdayım. Bu köylerin bazılarının günümüzdeki durumlarını gösteren ve kitapta ismi geçen önemli karakterlerin fotoğraflarını bulabilirsiniz. Son söz olarak amacım; bugüne kadar yazılmamış yaşanmışlıkları gün yüzüne çıkarmak, gerçekleri geleceğe miras bırakmaktır.

Mustafa Bakır

Marka:
Artshop Yayıncılık
Yazar:
Mustafa Bakır
Sayfa:
152 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2020