Theologia Germanica Ya Da Yetkin Yaşamın Kitabı - Kolektif - Biblos Kitabevi

%
24
İNDİRİM
9786055960285
%
24
İndirim
15.00 TL
11.40 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

Kitap Tanıtım Yazısı: Kutsal Kitap ile Ermiş Augustinus dışında Tanrının, İsa’nın, insanın, bütün şeylerin ne olduğunu öğrendiğim, öğrenmek istediğim bundan başka hiçbir kitap elime geçmedi.
Martin Luther
Bu kısa kitabı alçak ya da yüce, bilge ya da alık, öğrenim görmüş ya da bilisiz herkes okumalı; çünkü herkese seslenir. Onu yalnızca genel olarak okumamalı, tersine, dikkatle incelemeli, içimizde yaşamalı, daha iyisi de sözcük sözcük bellemeliyiz. Çünkü bütün yazılar içinde insan ruhunun yükseklikleriyle derinliklerini, yücelikleriyle alçaklıklarını en iyi aydınlatanlardan biridir.
Egon Friedell
Hristiyanlığın bu gelişiminin tini, Alman gizemcileri kadar, açıkçası Meister Eckhart ile birlikte haklı bir ün kazanan Theologia Germanica’nın yazılarındaki kadar yetkin biçimde hiçbir yerde dile getirilmedi.
A. Schopenhauer
Kimse özgür olana benim diyemez; onu sahiplenen yanlış yapar, haksızlık eder. Şimdi tüm özgürlük dünyasında istemeden daha özgür ya da isteme kadar özgür bir şey yoktur ; onun üstüne yatan, istemeyi yetkin özgürlükte, özgür soylulukta, kendi özgür işleyişinde kalmaya bırakmayan, ağır bir yanlış yapar.
Frankfurter

Marka:
Biblos Kitabevi
Yazar:
Kolektif
Sayfa:
162 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
9.50x15.00 cm
Basım Yılı:
Mart 2021