Teröristlerle Konuşmak - Jonathan Powell - Aykırı Yayınları

9789756154410
%
32
İndirim
92.49 TL
136.00 TL
2 adet stokta!
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Teröristlerle Konuşmak Ürün Açıklaması

Son yıllarda Kuzey İrlandada IRA, Kolombiya’da M-19, El Salvadorda FMLN, Güney Afrikada ANC ve Mozambikte RENAMO ile yapılan görüşmeler anlaşmayla sonuçlanırken Sri Lankada Tamil Kaplanları, Endonezyada GAM, Kolombiyada FARC ile yapılan görüşmeler ise başarısız oldu. Neden bazı isyanlar ve silahlı çatışmalar müzakereyle sonlanırken bazıları sürüyor? Türkiyede PKK ile başlayan ve Çözüm Süreci adı verilen görüşmeler nasıl ilerleyecek, nasıl sonuçlanacak?

IRA sorununun çözüm sürecinde İngilterenin baş müzakerecisi olan Jonathan Powell yirmi yıldır hükümetlerle silahlı örgütler arasında arabuluculuk yapıyor ve deneyimlerini aktarıyor.

Dışarıdan biri olarak kimseye Kürt sorununu nasıl çözeceğini söylemek bana düşmez; asla bunu yapacak kadar küstah ve kibirli olamam. Çözüm Sürecini birkaç yıldan beri yakından izleyen iyi bir gözlemci olarak meselenin barışçıl bir şekilde çözülebileceğine kesinkes inanıyorum, bu kez çözüm ihtimali gerçekten yüksek. Ve bu kitap o başarıya en küçük bir şekilde katkıda bulunabilirse, sevinirim.
- Jonathan Powell

Jonathan Powell’ın Diyarbakır - Ankara seyahatinin arkasından neredeyse iki yıl geçti ve Çözüm Süreci”nin kritik bir döneminde bulunduğumuz sıralarda, imzasını taşıyan ve bir “anıt-eser” özelliği taşıyacağına içtenlikle ve kesinlikle inandığım kitabı “Teröristlerle Konuşmak”, Türkçe olarak Türkiye’ye ayak bastı. İnsanın elinden bırakamayacağı bir roman kıvamında bir dil ve üslup ile yazılmış olan Teröristlerle Konuşmak, okunmaya başladıktan kısa bir süre sonra dünyanın hemen her köşesinden edinilmiş olan paha biçilmez nitelikteki zengin bilgilerin yanı sıra adeta “Kürt sorununu çözme el kitabı” ya da “Kürt sorununu çözme kılavuzu” gibi okunmaya başlıyor.
- Cengiz Çandar

Marka
Aykırı Yayınları
Yazar
Jonathan Powell
Sayfa
464Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Şubat 2015

Teröristlerle Konuşmak Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı