Tekinsiz Bölge - Gary Phillips - Ayrıntı Yayınları

9786053146490
%
25
İndirim
108,00 TL
144,00 TL
1 adet stokta!
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Tekinsiz Bölge - Gary Phillips - Ayrıntı Yayınları“…Magrady gece terlemeleriyle başarısızlık bataklığında uyandığında, gece yarısı biri geçiyordu. Askerlik arkadaşı Red Spencerın garajına düşmüştü son birkaç haftadır. Kalbi kulaklarında davul çalıyordu. Orada olmayan bir şişe viskiye doğru davrandı. Kargaşa kafasında sarı-sıcağa dönmüştü yine. İçki. Kokain. Haplar. Grup seansları arada sırada Gazi İşleri Başkanlığının tesislerinde devam ediyordu. Seanslar yardımcı olmuş ve durdurmuşsa da hiçbiri acının geri dönmesini engelleyememişti. Kanepede sırt üstü uzandı, uyuması mümkün değildi…”
Evsizliğin, politik yozlaşmanın ve kentsel dönüşümün potansiyel etkilerini derinlemesine inceleyen Tekinsiz Bölge, yarı-evsiz bir Vietnam gazisi olan Magradynin Skid Row dolaylarında kayıplara karışan yürüme engelli dostunu arayışını anlatan noir bir kısa hikâye. Arkadaşının riskli işlere bulaşmış olabileceğini düşünen Magrady, macerası boyunca agresif topluluk organizatörleriyle, gözü kara bir polisle, savaşın can yakıcı anılarıyla, seksi bir kadınla, büyülü bir kafatasıyla, uyuşturucu kültürüyle ve gece yarısı gelen acılı patates kızartması krizleriyle karşı karşıya kalır. Toplum; gelişen ve zenginleşen Los Angelesın göbeğindeki büyük, parlak binaların ışıltılarıyla büyülenmişken Phillips, göz ardı ettiğimiz insanların yaşam koşullarını gözler önüne serer.

“Açıkçası bu, polisiye romanlarda pek duymadığımız bir ritim; siyahi insanların ritmi.”
BSC Review
“Tekinsiz Bölge, mideye inen hızlı ve sert bir yumruk gibi. Dikkat çekiyor ve kesinlikle anlamlı. Philips sizi sayfaya çivileyen bir yazar.”
Edgar ödüllü John Lutz

GARY PHILLIPS: 1955 yılında, bir teknisyenin ve bir kütüphane görevlisinin oğlu olarak Los Angelesta dünyaya gelmiştir. Erken yaşlarda, Arthur Conan Doyle, Dashiell Hammett, Richard Wright, Rod Serlingin romanlarından; Jack Kirby, Jim Aparo, Zora Neale Hurston, Donald Goines ve Lester Dent gibi çizgi roman sanatçılarının eserlerinden etkilenmiştir. Sendika organizatörlüğü, siyasal kampanya koordinatörlüğü, radyo sunuculuğu gibi birçok meslekte deneyim edinmiş ve bu deneyimlerini hikâyelerine yansıtmıştır. Yazarlığa ve çizgi romanlara olan ilgisinin üzerine gitmeye karar vererek organizatörlük işinden ayrılmış ve Robert Craisden gizem romanı yazma dersleri almıştır. Eserlerinde ırk, sınıf ve sosyal kimlik gibi toplumsal konuları işleyen Phillipsin şu anda on sekiz romanı, elli kısa hikâyesi ve dokuz çizgi romanı bulunuyor.
Yazar
Sayfa
192Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler