Tecvidli Pratik Elif Ba - Adem Kablan - Nesil Yayınları

9786056400117
%
35
İndirim
9.75 TL
15.00 TL
son 2 adet stokta!
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Tecvidli Pratik Elif Ba Ürün Açıklaması

Tecvidli Pratik Elif Ba - Adem Kablan - Nesil Yayınları

Bir haftada Kurân okumayı öğreniyoruz. Hem Türkçe, hem Arapça mahreç ve tecvidleri çok kısa sürede öğreneceksiniz. Türkçesini okurken bile mahreç ve tecvidleri uygulayabileceksiniz.

Elifbâ eğitiminde Arapça mahreçlere dikkat edilmemesi birçok yanlışı beraberinde getirmektedir. Çünkü Arapça harflerle Türkçe harfler tam olarak birbirini karşılamamaktadır. Ancak günümüzde Türkçe okunuşlu birçok dua kitabı mevcuttur. Dolayısıyla duaların, sûrelerin Türkçe harflerle okunması yanlıştır.

Ancak biz kitabımızın elifbâ kısmında, harflerin özel durumlarını renklerle ve açıklamalarla belirttik. Dua kısmında da duaların tecvidli, mahreçli bir şekilde okunmasını sağlamak için işaretler geliştirdik ve dipnotlarla bu işaretleri açıkladık. Böylece öğrencilerimiz sûrelerin ve duaların okunuşunu baştan düzgün öğrenmiş olacaklar.

Kitabımız vesilesiyle bir haftada Kurân-ı Kerîm okumaya başlanabileceği defalarca tecrübe edilmiştir. İçerikteki örneklerin tamamı da Arapçada karşılığı olan kelimelerden seçilmiştir, uydurma kelimeler kullanılmamıştır.
(Tanıtım Bülteninden)
Marka
Nesil Yayınları
Yazar
Adem Kablan
Sayfa
80Sayfa
Kağıt
2.HamurKağıt
Boyut
17.00x25.00cm

Tecvidli Pratik Elif Ba Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı