Tankçı - İlya Boyaşov - Çeviribilim

%20 İndirim
9786058499355
%
20
İndirim
48.00 TL
60.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Tankçı Ürün Açıklaması

Rus edebiyatından yeni bir kahraman: Tankçı Naydenov.

Gogolün Paltonun peşinden giden kahramanı Akakiy Akakiyeviçten yüz yıl sonra, şimdi de Beyaz Kaplan adını verdiği bir tankın peşinden giden Naydenov! İnsan iradesinin esrarengiz yönlerine dair halis muhlis bir Rus romanı.

İkinci Dünya Savaşında, Nazi işgal güçlerinin bütün vahşetiyle Sovyetler Birliği topraklarında ilerlediği günlerde, en şiddetli çarpışmalar Nazi ve Sovyet tankları arasında yaşandı. Makinelerle insanlar arasındaki çarpışmalar artık kesin olarak kötülükle iyilik arasındaki ezeli mücadele biçimini almıştı. Rusların T-34 tanklarıyla Almanların Tiger tankları arasında Kursk bölgesinde yaşanan büyük çarpışmalar belki de insanlık tarihinin gördüğü en şiddetli çarpışmalar oldu.

Tankçı ya da Beyaz Kaplan Boyaşovun Rus edebiyatındaki yerini kesinleştiren bir roman oldu. Eleştirmenlerden övgü alan roman, 2012 yılında ünlü yönetmen Karen Şahnazarov tarafından sinemaya uyarlandı ve film birçok ödül aldı. Bir söyleşisinde, Bu kitap isyan duygusuyla bana Moby Dicki hatırlattı, diyor yönetmen. İkinci Dünya Savaşı teması bütün dünya için hala önemli ve güncelliğini kaybetmedi; tam tersine, bazı şeyleri ancak şimdi anlamaya başlıyoruz.

Şimdi anlamaya başladığımız kesinlikle doğru: Tam da romanın anlattığı Kursk Muharebeleri sırasında Türkiyeden bir askeri heyetin Kaplanların tatbik

İlya Boyaşovu daha önce Murinin Yolu adlı, bir kedinin Bosna Savaşından sonraki Avrupa seyahatini anlatan ve yolculuk fikrinin insanlardan balinalara dek bütün canlılar için taşıdığı anlamı sorgulayan romanıyla tanımıştık. Bu kez savaşı, insan olma mücadelesini çok değişik bir şekilde anlatıyor.atını izlemek üzere Ukraynaya gitmiş olması, romanın hikayesini bizim açımızdan özellikle ilginç kılıyor.

Ünlü Arbat Çocuklarının çevirmeni Uğur Bükenin çevirisiyle.

Marka
Çeviribilim
Yazar
İlya Boyaşov
Sayfa
176Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
14.00x20.00cm
Basım Yılı
2015

Tankçı Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı