Suyun Öte Yakası - Sabriye Cemboluk - Ceren Yayıncılık

%
20
İNDİRİM
9786059490245
%
20
İndirim
32.41 TL
25.93 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

Suyun öte yakası- ah osmanlı, ne ettin de yunana bıraktın bizi? Meriçin iki yakası birbirine kardeştir. Türkiye de okunan ezanla, burada namaza dururuz. Kâbe’miz bir, dinimiz bir, dilimiz bir... doğru dersin be kızanım. Buradan bakınca suyun ha öte yakası, ha beri yakası...

Bosna’da barış- savaş bosnayı hallaç pamuğu gibi atıyordu. İzine gittiklerinde miryam, yusufun babasının ve üç ağabeyinin savaşta öldüğünü duydu. Korkuyla sordu. -ya yusuf? O yaşıyor mu? Herhalde dağlardadır, gönüllü savaşa katıldı. Yaşasa da senin için fark etmez. Artık dostluk komşuluk bitti. Biz onlarla düşmanız!

Kiracı- gestapolar tavan arasındaki hizmetçilerimize önce tecavüz edip, sonra öldürürler. Ben korktum, hep sustum. Üç çocuk doğurdum ailemin katilinden. Ona karılık ettim.

-Kızlarınız biliyor mu?

-Hayır onlar asla bilmeyecekler!

Onu melekler alm ış- alman polis ellerindeki kelepçeyi çözmeden, hava alanındaki türk polislere teslim etti. Türk polisler tarafından elleri çözülünce, ceza evinden son temin ettiği marlboro sigarayı onlara ikram etti. -kalsın yolda içersin. -boş verin samsun içeceğim. Özledim türk tütününü. 5zenci noel baba-beyaz tüy hayallere daldı. Afrikanın ortasında hristiyan olarak yetiştirilmişlerdi. Ama o güzel kırmızı noel baba elbisesini hep beyaz alman rahipler giymişti. Melekler de beyazdı. Onlar da avrupalıydı herhalde. Ya tanrı? Onun rengi neydi?

Marka:
Ceren Yayıncılık
Yazar:
Sabriye Cemboluk
Sayfa:
288 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
2018