Suriye ve Filistin Seyahati - Ahmet Rasim - Pınar Yayınları

9789753526470
%
25
İndirim
45.00 TL
60.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Suriye ve Filistin Seyahati Ürün Açıklaması

Birçok edebiyatçı çeşitli sebeplerle gezip gördükleri yerler hakkında eserler kaleme almıştır. Bunlardan biri de matbuat hayatımızın en renkli simalarından Ahmet Rasim’dir. Onun gittiği yerler hakkında yazdığı hatıraların bir kısmı neşredilmiş olsa da gazete ve dergi sütunlarında kalan ve yayımlanmamış birçok yazısı mevcuttur.

Döneminin atmosferini okuyucuya hissettiren Suriye ve Filistin Seyahati Ahmet Rasim’in çeşitli gazete ve dergilerde neşrettiği unutuluşa terk edilen telgraf, mektup ve hatıralarını içeriyor. Yazarın Alman İmparatoru II. Wilhelm ile beraber yaptığı Kudüs seyahati esnasındaki telgraflarından duygu yüklü hüzünlü mektuplarına, olayların üzerinden uzun bir süre geçmesinin ardından kaleme aldığı hatıralarından Biladü’ş-Şam bölgesinde bulunduğu dönem boyunca gördüklerine kadar hepsi bu yazılarda yer alıyor. Dikkat çeken noktalardan biri de Ahmet Rasim’in dönemin siyasi olaylarını İttihadı İslam merkezinde ele almasıdır.

Döneminin siyasi ve sosyal hayatını geniş bir perspektifle değerlendirme imkânı sunan Suriye ve Filistin Seyahati, Osmanlı’nın zor zamanlarını, arayışlarını ve mücadelesini Suriye ve Filistin üzerinden incelemek isteyen dönem araştırmacıları için eşsiz malzeme vaat ediyor.

Marka
Pınar Yayınları
Yazar
Ahmet Rasim
Sayfa
176Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
12.50x19.50cm
Basım Yılı
2023

Suriye ve Filistin Seyahati Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı