Sultan Alparslan - Abdullah Yıldız - Pınar Yayınları

9789753526357
%
25
İndirim
22.50 TL
30.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Sultan Alparslan Ürün Açıklaması

Tarihin akışına yön veren Selçuklular sadece Anadolu’nun İslamlaşması bakımından değil İslam aleminin kriz üstüne kriz yaşadığı bir dönemin sona ermesi açısından da son derece önemlidir. Takip edilen birlik siyasetinin bir sonraki aşamasında İslam dünyasında yeni bir çağın kapısının aralanması bununla bağlantılıdır.

Cesareti, merhameti, kahramanlığı, İslam’a bağlılığı ve siyasi/askeri dehasıyla tarihimize damgasını vuran Sultan Alparslan, gaza ve cihada verdiği önemle tarihin akışına istikamet veren kahramanlardan biri olmuştur. Babası Çağrı, amcası Tuğrul Bey ve ardıllarıyla Anadolu’nun Müslümanlaşmasını sağlamıştır.

Abdullah Yıldız “Sultan Alparslan Cesaretin Babası” adlı eserinde tarihimizin en dikkat çekici ve başarılı hükümdarlarından biri olan bu en önemli simasının hayatını, siyasetini ve İslam birliği ideali için verdiği mücadeleyi, idare ve siyaset sahasında gösterdiği başarıyı, Malazgirt Zaferi’ni ve tüm bunların temelinde yatan kurucu düşünceleri tüm detaylarıyla anlatıyor.

İnsanlığın yıldızının parladığı anda ortaya çıkan bir kahramanı akıcı bir üslupla anlatan bu kitap İslam tarihinde önemli dönüşümlere kaynaklık eden büyük sultanın canlı bir portresini sunuyor.

Marka
Pınar Yayınları
Yazar
Abdullah Yıldız
Sayfa
120Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
12.50x19.50cm
Basım Yılı
2022

Sultan Alparslan Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı