Sosyalizm 101 - Kathleen Sears - Say Yayınları

9786050207774
%
15
İndirim
63.75 TL
75.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Sosyalizm 101 Ürün Açıklaması

SOSYALİZMİN TARİHİYLE İLGİLİ MERAK ETTİĞİNİZ HER ŞEY BU KİTAPTA!

Bir zamanlar “baskı” ile ilişkilendirilen sosyalizm, bugu¨nlerde herkesin gözu¨nu¨n u¨stu¨nde olduğu, insanların gu¨nlu¨k hayatlarında vergilendirme, sağlık hizmetleri ve eğitim sistemleri gibi önemli meselelerle yer etmiş bir konudur. Üstelik gu¨nu¨mu¨zu¨n karmaşık siyasi ikliminde, giderek daha fazla sayıda siyasi aday sosyalist veya demokratik sosyalist politikaları savunmaktadır.

Peki ama sosyalizm nedir? Sosyalist du¨şu¨ncenin kökleri nereye uzanır? Totaliter rejimlerin sosyalizmle mu¨cadelesi tarihin hangi dönemlerinde ortaya çıkmıştır? İşçi sınıfının yu¨kselmesi gu¨nu¨mu¨zde mu¨mku¨n mu¨du¨r? Bugu¨n sosyalizm nerede durmaktadır?

Sosyalizm 101, sosyalizmin neredeyse u¨ç yu¨zyıllık kökenlerine, karmaşık tarihine, temel taşlarına, gelişimindeki kilit isimlere ve gu¨ncel kavramlara açıklık getirerek tu¨m bu soruları cevaplandırıyor. Marx ve Engels’ten Marcuse’a, Sanayi Devrimi’nden Ku¨ba Devrimi’ne, diktatörlerden bağımsızlık mu¨cadelelerine, du¨nya savaşları ve devrimler eşliğinde du¨nyanın siyasi dönu¨şu¨mu¨nu¨ anlatıyor.

Marka
Say Yayınları
Yazar
Kathleen Sears
Sayfa
240Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Mart 2022

Sosyalizm 101 Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı