Son Dünya - Christoph Ransmayr - Livera Yayınevi

9786259423920
%
15
İndirim
221.00 TL
260.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Son Dünya - Christoph Ransmayr - Livera Yayınevi

Endişeli Bir Adamın Atlası’nın ardından Christoph Ransmayrın yayımladığımız ikinci romanı Son Dünya, klasik ve modern anlatı tekniklerini ustaca birleştiren sıra dışı bir eser olarak öne çıkıyor. 
Şair Ovidius, Romadan sürgün edilmesinden duyduğu üzüntüyle başyapıtı Dönüşümler’in elyazmasını yakar. Yıllar sonra ölüm söylentileri Romaya ulaştığında, genç hayranı Cotta onu Karadenizin ücra limanı Tomiye kadar takip eder. Son Dünya’da Ransmayr bu şaşırtıcı ve macera dolu yolculuğu odağına alarak okurları antik mitlerin ve modern gerçekliğin iç içe geçtiği, zaman ve mekânın sınırlarını aşan bir serüvene davet ediyor. 
Son Dünya bir arayışın hikâyesi. Ovidiusun ardında bıraktığı ipuçlarını takip eden Cotta, sürgündeki şairi ve kayıp eserini ararken kendini Ovidius mitolojisinin hâkim olduğu, antik dünyanın yirminci yüzyılla buluştuğu Tomi kasabasında bulur. Bu düşsel manzaranın içinde Cotta, taşa dönüşen insanlar, kurt kılığına giren bir halatçı ve tanıdık olanın sonsuza dek yeni ve harikulade şekillerde dönüştüğü düşsel bir manzaraya çekilir. 
Modern bir başyapıt olarak kabul edilen ve otuz dile çevrilen Son Dünya’da Ransmayr, Ovidiusun kayıp eseriyle olan hayalî bir etkileşimi betimlerken, mitoloji ve tarihi yeniden yorumluyor. Karakterler, antik Romanın efsaneleriyle modern dünyanın gerçekleri arasında gidip gelirken, okurların önünde tarihsel ve edebî bir keşif alanı açılıyor. Yazarın zengin dili ve detaylı betimlemeleri, bu karmaşık dünyayı canlı ve etkileyici bir şekilde hayata geçiriyor. 
Son Dünya, güncel ancak zamansız bir kültürel ve politik masal. 
“Tuhaf ve unutulmaz… Romanın cesur ayrıntılarla fantastiği harmanlayan biçimi Garcia Marquezin büyülü gerçekçiliğini andırıyor. 
– The New Republic

Sayfa
208Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Ocak 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler