Sevdamı Haykırıyorum - Eyyüp Yılmaz - Akif Yayınları

%
30
İNDİRİM
9786254437113
%
30
İndirim
30.00 TL
21.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Kargo Ücretsiz İmkanı

30.09.2021 tarihine kadar

50TL ve üzeri Kargo Ücretsiz.

10TL İndirim İmkanı
Ödeme Bilgisi
Kapıda Ödeme

Sevdamı Haykırıyorum - Eyyüp Yılmaz - Akif Yayınları Açıklaması

Yaşlı dünyamızda aşk, tasavvuf ve felsefe gibi tanımı tam olarak yapılamayan güzelliklerden biri de şiirdir. İnsanlık tarihi kadar eski olan bu edebiyat vadisinde dolaşan söz üstatlarının ardına düşerek birçok meraklısı gibi biz de yıllar var ki bu kulvarda yol kat ediyoruz. Bugüne kadar okuyarak, yazarak hep şiirle iç içe yaşadık. Şiir, kelimelerin belli bir uyum içinde, düzenli dizilerek; insanı, dış dünyadan aldığı bilgilerle iç âleminde oluşan ilham ve duyguların da karışımıyla gökkuşağı renklerine büründürüp doruklara doğru yükselten bir melodik anlatımdır. Manevi iklimin şairi ise, dilini ve kalemini yüksek duyguların hizmetine sunan, bir mavera öyküsünü, kelimeleri nota kalıbına dökerek uyumlu bir şekilde aktaran söz ustasıdır.

Bizim şiir vadimizde kelimeler hep Onu seslendirir, Onu terennüm ederler. Bazen öyle olur ki, sözcükler sessizliğe bürünür, devreden çıkarlar. İşte o andan itibaren olanca his dünyasıyla konuşan yürektir. Zaman olur, kalem yazar, yazan devre dışı kalır. Bunun adı ilhamdır. Deyişlerin Abdullah Bin Revana, Hassan Bin Sabit, Kâb Bin Züheyr hatta Mevlâna, Yunus Emre, Süleyman Çelebi, Fuzûlî, Nâbî ve Necip Fazıl gibi şiir şeyhlerinin söyledikleriyle karışır. Şeyh/ mürit eksenindeki bu halitada terennüm edilen aşk, kara sevdaya dönüşür. İşte o zaman avazın çıktığı kadar Sevdamı Haykırıyorum! diye bağırırsın. Hedefsiz insanlar, genellikle masivadan beslenen varlıkların kurbanı olurlar. Kutsala gitmeyen yolcular, açmazın ökselerine gönüllü olarak tutuklanmışlardır. Ama insan bir kere gözlerini mavera yönüne doğrulttuysa, artık o, tüm hücreleriyle kendini ulvî bir gayeye adamış olur. Bunun adı fenafillahtır. Şiirin bu ulvî yolunun Kıtmiri olmaya gönülden hevesli olan ben, yalnızca Ona beslediğim kara sevdamı Gel Desin Öteler ve Gülşeninde Gezerken adlı şiir kitaplarımla Leyla Nerede isimli romanımda ifade etmeye çalıştım. Bu dördüncüsü olan Sevdamı Haykırıyorum adlı eserim ile de dilimin döndüğünce aşkımı anlatmak için çaba gösterdim. Şiirlerimi ana hatlarıyla üç bölüme ayırdım:
1) Allah Aşkı,
2)Ahiret İnancı,
3)Peygamber Aşkı.
Gecemi gündüzüme katarak yaptığım bu çalışmalarımla değerlerini zaten öteden beriye sıfırlayarak hiçliğine gömdüğüm para, makam ve şöhret putlarını boşadım. Ve
sadece Allahın rızasını dilenmeyi umdum. Kitabımı özenle ve beğenerek yazdım. Yüreğinizdeki ilâhî aşkı
depreştirebildiysem bana ne mutlu. Saygılarımla...

Sayfa:
263 Sayfa
Kağıt:
1. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Eylül 2021
Barkod:
9786254437113

Sevdamı Haykırıyorum - Eyyüp Yılmaz - Akif Yayınları Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap
Akif Yayınları