Selçuklular - Ali Muhammed Sallabi - Ravza Yayınları

%
40
İNDİRİM
9786054818099
%
40
İndirim
60.00 TL
36.00 TL
1 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi

Kredi kartı peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.

Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Selçuklular - Ali Muhammed Sallabi - Ravza Yayınları Açıklaması

Bu kitap Hz. Peygamber (s.a.v) dönemi ile Raşit halifeler dönemini ele alan kitaplar silsilesinin devamıdır. Bu kitaba da Selçuklular Devleti ve Batıni fitnesi ile Haçlı Savaşına karşı mücadelede İslami bir projenin doğuşu adını verdik. Bu, ümmetimizin tarih zincirindeki halkalardan birini içeren ve haçlı seferlerini ele alan bir kitap konumundadır.

Bu kitap Selçukluları, soylarını, padişahlarını, yurtlarını, ilk ortaya çıkışlarını; Türklerin Selçukluların çıkışından kısa bir süre önce İslam alemi ve İslami doğu ile temasını; Sâmâni Devletini ve Gazneliler Devletini, Gaznevi- Selçuklu çekişmesini, Dandanakan muharebesini, Selçuklu Devletinin ortaya çıkmasını ele almaktadır. Karahanlılar Devletinden, Büveyhîlerden ve şialaşmalarından, Abbasilerden, şialaştırma hareketlerine verdikleri destekten, şiî merkezleri açmalarından, Selçukluların Tuğrul bey önderliğinde birleşmelerinden bahsetmektedir. 

Yine bu kitap, Tuğrul bey zamanında Selçuklu Devletinin Bizanslılara karşı tavrından, Tuğrul beyden sonra yönetimi ele alan Selçuklu sultanı Alparslanın hayatından, Allah (c.c) yolundaki cihadından, meşhur Malazgirt savaşından ve Alparslanın vefatı ve sonra hükümdarlığa oğlu Melikşahın geçmesinden bahsetmektedir. Hasan Sabbahın hayatını anlatmakta, Haşişi- Nizari-lsmaili hareketinden de bahsetmekte ve İrandaki İsmailiyye Devleti hakkında bilgi vermektedir. 

Kitap Selçuklu veziri Nizamülmülkün Alparslan ve Melikşah dönemlerinde gerçekleştirdiği Sünniliği yayma projesini ortaya koymakta, bu büyük siyasetçinin hayatını ayrıntılı olarak ele alarak devlet işlerini nasıl düzene koyduğundan bahsetmektedir.

- Prof. Ali Muhammed Sallabi

 

Sayfa:
704 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.00 cm
Basım Yılı:
Şubat 2018
Barkod:
9786054818099

Selçuklular - Ali Muhammed Sallabi - Ravza Yayınları Yorumlar

Hiç mesaj bulunmadı

Ürünü beğendiniz mi?

Diğer müşterilerinde karar vermesine yardımcı olun.

Yorum Yap