Safahat - Mehmet Akif Ersoy - Timaş Yayınları

%
35
İNDİRİM
9786050827828
%
35
İndirim
28.50 TL
18.50 TL
2 adet stokta Hızlı Gönderi!
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı ile peşin ya da taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması
Safahat - Mehmet Akif Ersoy - Timaş Yayınları

Safahât, Türk düşünce tarihinin en önemli simalarından, İstiklâl Marşı şairimiz Mehmed Âkif Ersoy’un 1911-1933 yılları arasında yayımladığı yedi şiir kitabını bir araya getiren manzum eseridir.
Yedi cildin birinci kitabı Safahât, bütün külliyata ismini vermiştir. İkinci kitap olarak 1912’de yayımlanan Süleymâniye Kürsüsünde Âkif’in yakın dostu Abdürreşid İbrahim’in konuşturulduğu ve İttihâd-ı İslâm idealinin şekillendiği kitaptır. Üçüncü kitap Hakk’ın Sesleri Balkan Savaşı’nın acılarıyla yazılmıştır. 1914’te yayımlanan Fatih Kürsüsünde dördüncü kitaptır. Beşinci kitap Hatıralar; Balkan ve I. Dünya Savaşları’nın acı anılarıyla, şairin savaş sırasında yaptığı Berlin, Mısır ve Medine seyahatlerindeki gözlemleri anlatır. Altıncı kitap Âsım, karşılıklı konuşma şeklinde yazılmış tek bir manzum hikâyeyi içerir. Çanakkale Şehitleri adıyla bilinen şiir, bu eserin içinde yer alan bir bölümdür. Son kitap Gölgeler ise şairin İstiklâl Savaşı ve Mısır yıllarında yazılmıştır.
Elinizdeki bu çalışma, Türk milletinin kurtuluş destanının manzum eseri hüviyetindeki Safahât’ın, Mehmed Âkif’in ilk baskısını yaptığı eser esas alınarak; ailesinin tedkiki ve önsözüyle yeniden hazırlanmasıyla tab‘a bürünmüştür.
Marka:
Yeni Ürünler
Yazar:
Mehmet Akif Ersoy
Sayfa:
576 Sayfa
Kağıt:
2.Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x21.00 cm