Roman İnceleme Yöntemi - Yves Reuter - Cinius Yayınları

9786256363335
%
33
İndirim
90.45 TL
135.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Roman İnceleme Yöntemi Ürün Açıklaması

Modern ve klasik alanda edebiyat öğrencilerine ve öğretmenlerine ve edebiyat hazırlık sınıfı öğrencilerine yönelik olan bu kitap, romanı profesyonel ilgi veya zevk nesnesi olarak bakan herkesi de yakından ilgilendirir. Edebiyat öğrencileri ve edebiyat hazırlık sınıflarındaki öğrenciler için tasarlanan bu kitap, aynı derecede önemli bir sorunu açıkça değerlendiriyor: roman inceleme yöntemi.

Bu kitapla, öykülerin iç organizasyonunu inceleyen, farklılıkların detaylandırıldığı ortak noktaları vurgulayan ve yorumlayıcı çercevelerde açıklayıcı, açık ve kullanılabilir araçlar sağlayan anlatıbilim aracılığıyla, Yves Reuters, bu endişeye yanıt vermeye çalışmıştır. Bu kitap, romanın analizindeki yeni yönelimlerin açık ve belgelenmiş bir sunumunu sunar: Roman ve edebiyat, roman ve toplum, karakter ve betimleme, anlatı bileşenleri, kurgu, anlatı, zaman, mekân, bilgi, değerler, metinlerarasılık, uygulamalar.

Okurlara ve araştırma yapacaklara faydalı olacağını düşünerek, yazar tarafından kullanılan roman inceleme ve eleştiri terminolojisini, Türkçede telaffuz edildiği ve kullanıldığı ve incelemesi boyunca referans olarak kullandığı eserler de orijinal adları ve kendi dilinde yazıldığı şekliyle muhafaza ettik.

Edebiyat alanında lisans ve devlet doktorası bulunan ve Lille III Üniversitesinde profesör olan Yves Reuter, Camus, Perec, edebiyat sosyolojisi, Fransız didaktiği üzerine birçok çalışmaların yazarıdır.

Marka
Cinius Yayınları
Yazar
Yves Reuter
Sayfa
188Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.00x19.50cm
Basım Yılı
2022

Roman İnceleme Yöntemi Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı