Renat Bekkin Leningrad Çocukluğu Kısa Öyküler - Kolektif - Paradigma Akademi Yayınları

9786256714823
%
10
İndirim
162,00 TL
180,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 30TL

300TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Renat Bekkin Leningrad Çocukluğu Kısa Öyküler - Kolektif - Paradigma Akademi Yayınları

“‘Leningrad Çocukluğu’nun sadece çağdaş Rus nesrini sevenlerin değil, aynı zamanda Sovyetler Birliği’nin son dönemindeki insanların yaşamlarını profesyonel olarak inceleyenlerin de ilgisini çekeceğini düşünüyorum. Bu kitap, son kuşak Sovyet çocuklarının, belki de dünyanın en güzel kentindeki gündelik yaşamlarını ortaya koyan pek çok ayrıntı içeriyor.”

Renat Bekkin

“Kitapta çocuk mantalitesi, çocuk öncelikleri, bir nesneye tam konsantre olma, ilgi alanları, kendini akranlarına göre konumlandırma, büyükler ve onların yaşamlarına dair algılar ve diğer çocuk bakış açısı özellikleri yeniden üretiliyor. Renat Bekkin’in öyküleri duygusal ve ton olarak çok renkli. Yazar, çocukluğun her döneminin önemli özelliklerini yakalamış.”

Olga Bugoslavskaya

“Renat Bekkin, çocukluk anılarına bugünkü gözleriyle bakmaya çalışmıyor. O, bir çocuğun gördüğü gibi gerçekliği yeniden üretiyor. Fakat yetişkinlerin büyük çoğunluğu bu yeteneği yitirirken, “Leningrad Çocukluğu”nda bakış açısının paradoksallığı yalnızca kaybolmuyor, aksine bu öykülerin içeriği kadar parlak bir ana sanatsal teknik haline geliyor.”

Anna Bersenyeva

“Genç Petersburglu yazar Renat Bekkin, Leningrad’daki çocukluğunu hatırlıyor. Hamsterler, oyunlar, haylazlıklar, okul dönemi, yaz tatili, kulüplerde dersler. Burada ilginç bir şey var. Bekkin’in öykülerini okurken, kendi Sovyet çocukluğumu tanıyamadım. Benzer, ama aynı değil. Garip bir şekilde bu basit öyküler insanı ele geçiriyor. Okumak ilginç. Kısa süre önce var olan ama artık olmayan o dünya hakkında çok şey öğreniyorsunuz. Anlıyorsunuz ki bu dünya çok farklıydı. Ve çok garipti.”

Yeliseyev Nikita

Yazar
Sayfa
238Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Nisan 2024
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler