R Programlama Diliyle A’dan Z’ye Ölçek Geliştirme - Abdullah Faruk Kılıç - Nobel Akademik Yayıncılık

9786253977610
%
10
İndirim
162.00 TL
180.00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi
500TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

R Programlama Diliyle A’dan Z’ye Ölçek Geliştirme - Abdullah Faruk Kılıç - Nobel Akademik Yayıncılık

R Programlama Diliyle Adan Zye Ölçek Geliştirme adlı bu kitap, ölçek geliştirme sürecinin her aşamasını hem teorik hem de uygulamalı olarak açıklayan kapsamlı bir kaynaktır. Ölçek geliştirmeyle ilgili her alandan ve her düzeyden araştırmacılara rehberlik eden bu kitap, ölçek geliştirme sürecinin temel adımlarından ölçek puanlarının güvenirliği ve geçerliğine, farklı madde analizlerinden ölçme değişmezliğine kadar geniş bir yelpazede bilgi sunmaktadır.
Kitap, ölçek geliştirme sürecinin en temel adımlarını içermekte, ölçek geliştirmenin temel ilkelerini vurgulamakta, ölçek geliştirme sürecinin başlangıcından sonuna kadar uzanan bir yolculuğa okurlarını davet etmektedir. Ölçek geliştirme ihtiyacı ve ölçekleme modelleri konularında okuyucuları aydınlatırken, ölçek geliştirme sürecinin nasıl planlandığını ve yürütüldüğünü adım adım açıklamaktadır. Ölçek puanlarının güvenirliği ve geçerliği, ölçümün temel taşları olarak detaylı bir şekilde ele alınmıştır. Bunların yanında klasik test kuramı temelli madde analizlerinden tek boyutlu madde tepki kuramı temelli madde analizlerine ve çok boyutlu madde tepki kuramı temelli madde analizlerine kadar farklı madde analizi yöntemlerine de yer verilmiştir.
Kitapta uygulamalar R programlama dili kullanılarak tanıtılmıştır. Kitap boyunca her bir bölümde örnek uygulamalara yer verilmiştir. Araştırmacıların R programlama diliyle uygulamaları gerçekleştirebilmesi için kitaba, R yazılım dilinin kısa bir tanıtımını içeren bölüm eklenmiştir. Kitabın ölçek geliştirmeyi planlayan tüm araştırmacılara hitap edeceği düşünülmektedir

Sayfa
300Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
16.00x24.00cm
Basım Yılı
Ekim 2023
Kategori:
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler