Psykhe ve Eros - Luna McNamara - Dex Yayınevi

9786256932395
%
25
İndirim
119.25 TL
159.00 TL
Temin Edilebilir
Kargo Bilgisi
300TL ve Üzeri Kargo Ücretsiz
Ödeme Seçenekleri

Psykhe ve Eros Ürün Açıklaması

Gelmiş geçmiş en büyük aşk hikâyesi

“Psykhe ve ben… Kaderimize boyun eğmemiştik, kendi seçimlerimizin sorumluluğunu taşıyorduk. Yüzünü güneşe dönen çiçekler gibi birbirimize döndüğümüzde bir kehanetin ya da eski bir hikâyenin gereğini yerine getirmiyorduk. Kendi hikâyemizi yazıyorduk.”

Arzu tanrısı Eros, Afrodit’i kızdırınca ölümlü bir kadına âşık olmak üzere lanetlenir; bu kadınla gözleri buluşursa sonsuza dek ayrılacaklardır…

Miken prensesi Psykhe ise tanrıların bile korktuğu bir canavarı yeneceği kehanetiyle büyürken, toplumun kadınlar için biçtiği kurallara baş kaldırıp kılıç ve yay kullanmada ustalaşır…

Kaderin bir araya getirdiği inatçı Psykhe ve dünyadan bıkmış Eros, hayal bile edemeyecekleri kadar büyük zorluklarla karşı karşıya kalırlar. Truva Savaşı başladığında ve ilahi güçler onları ayırmaya çalıştığında çağlar boyunca sürecek olan imkânsız aşklarına tutunacaklardır.

Tanrıların, insanların, canavarların ve kahramanların büyüleyici, şiirsel hikâyesi…

Gerçek aşkın bir efsane olduğunu kim söyledi?

Madeline Miller ve V.E. Schwab hayranlarının bayılacağı destansı bir macera.
“Klasik Yunan mitinin büyüleyici, feminist yeniden anlatımı... McNamara’nın dili sizi alıp götürüyor, antik mitolojinin sihrini ve gizemini mükemmel bir şekilde yakalıyor.” 
Glamour

“Harika… Psykhe ve Eros aşkın, sadakatin ve kararlılığın gücünün muhteşem bir örneği. McNamara antik mitolojiyi alıp usta işi değişiklikler yaparak modern bir dünya yaratıyor.” 
Locus

“McNamara çağlar boyu süren klasik bir aşk hikâyesinden benzersiz, şaşırtıcı ve çağdaş bir roman çıkarmayı başarmış.” 
Library Journal

Marka
Dex Yayınevi
Yazar
Luna McNamara
Sayfa
320Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
Eylül 2023

Psykhe ve Eros Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı