Psikologlar İçin Temel Meslek Etiği - Thomas F. Nagy - Nobel Akademik Yayıncılık

9786050331400
%
10
İndirim
71.10 TL
79.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Psikologlar İçin Temel Meslek Etiği Ürün Açıklaması

Tom Nagy, son kitabında, psikologlara “yön bulma”larında değerli dersler sağlıyor. Meslek ahlakımızın pusulasının dört noktasını -yeterlik, bilgilendirilmiş onam, gizlilik, zarar ve sömürüden kaçınma-tanımlayarak başlıyor. Ardından birkaç karar verme haritası sağlıyor ve okuyucuya klinik, araştırma ve eğitim ortamlarından gerçekçi ve düşündürücü etik ikilemler ile rehberlik ediyor. Bu kitap, bize, etik uygulamanın kariyer boyu bir seyahat olduğunu hatırlatıyor. Hararetle tavsiye ederim.

Janet L. Sonne, PhD, Bağımsız Klinik ve Adli Uygulama;

California Loma Linda Üniversitesinde ek görevli profesör; APA üyesi.

Thomas Nagy’nin son kitabı, pratik, erişilebilir ve ses getiren etik rehberlik ve akılla dopdolu. Temel etik kavramların doğrudan doğruya açıklamaları, klinik, araştırma, süpervizyon, eğitim ve danışmanlık ortamlarında ortaya çıkan konuların sofistike etik analizlerine dayandırdığı kavramlarına temel sağlıyor. Etik kuralların ve yasaların uygulanmasını gösteren, zorlayıcı, gerçek yaşamdan ve psikolojinin neredeyse tüm çalışma alanlarını yansıtan kısa etik hikâyeleri kitabın tümünün içine işlenmiş görünüyor. Bu kitap, öğrencilere ve benzer şekilde meslektaşlara deneyim ürünü bir armağan.

Janet T. Thomas, PsyD, Saint Paul, MNde bağımsız çalışma; Twin Cities Argosy Üniversitesi ile Minneapolis Saint Thomas Üniversitesinde ek görevli öğretim üyesi.

“The Ethics of Supervision and Consultation: Practical Guidance for Mental Health Professionals” kitabının yazarı.

Kitabın yardımcı kaynaklar içeren web sitesi:

http://pubs.apa.org/boks/supp/essentialethics

Marka
Nobel Akademik Yayıncılık
Yazar
Thomas F. Nagy
Sayfa
256Sayfa
Kağıt
1. HamurKağıt
Boyut
17.00x24.00cm
Basım Yılı
Ocak 2020

Psikologlar İçin Temel Meslek Etiği Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı