Profesörler Geçidi - Süleyman Doğan - Akıl Fikir Yayınları

%
27
İNDİRİM
9786059499736
%
27
İndirim
45.00 TL
32.85 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme
Ürün Açıklaması

PROFESÖRLER GEÇI·DI·
Üniversite Gerçeği!
Egˆitim meselesi millî bir meseledir. Üniversite meselesini halledememiş bir Türkiye’nin gelişmesi, kalkınması, ileriye gitmesi, teknoloji üretmesi ve dünyanın efendileri arasına girmesi mümkün degˆildir.
Dünyanın en bas¸arılı 100 üniversitesinin, süper güç dediğiniz ülkelerden çıktığını görürsünüz. Ektiğini en geç biçen çiftçi öğretmenlerdir. Felsefe, kültür üzerinde düşünce olduğuna göre, onun en önemli cephesi egˆitim ve öğretim felsefesi olmalıdır. İnsanlık tarihi egˆer insan olmanın tarihi ise, o her şeyden önce egˆitim tarihi demektir.
“Profesörler Geçidi”: “Bilim, Tarih, Felsefe, Edebiyat ve Toplum Söyleşileri” isimli bu kitapta; eğitimden kültüre, YÖK’ten yükseköğretime, medyadan müziğe, felsefeden sosyolojiye, tarihten coğrafyaya, Türk Dünyasından Batı’ya, sağlıktan otizme, sanattan sinemaya, İslami bilimlerden oryantalizme ve Aks¸emseddin’den Ayasofya’ya kadar farklı perspektiflere sahip 33 profesör bilim insanı ile akademik çalışmalara dair meseleleri masaya yatırarak tartıştığımız söyleşileri okuyacaksınız.
Bu bağlamda kitapta soy isim alfabetik sırayla Alparslan Açıkgenç, Seyyid Muhammed Nakib el-Attas, Süleyman Berk, Kadir Canatan, Mustafa Demirci, Candemir Dogˆan, Durmus¸ Günay, Mustafa Günes¸, Fethi Güngör, Kenan Gürsoy, Muhammed Harb, Nadirhan Hasan, Özcan Hıdır, Alimcan I·nayet, Niyazi Kahveci, Mehmet Maksudogˆlu, Mehmet Kutalmıs¸, Cihan Okuyucu, Mim Kemal Öke, Ali Özek, I·lhan Özkeçeci, Sait Öztürk, Gülper Refigˆ, Fuat Sezgin, Murat Sülün, Sami S¸ener, Caner Taslaman, Mahmut Tekin, Necmettin Tozlu, S¸afak Ural, Bahtiyar Vahapzade, Musa Yıldız ve Meltem Yılmaz yer almaktadır.
Bu akademik söyleşiler özellikle sosyal konulara bütüncül bir yaklaşımla bir nebze de olsa çözüm ve öneriler getirmeye vesile olabilirse kitap hedefine ulaşmış olacaktır.

Marka:
Akıl Fikir Yayınları
Yazar:
Süleyman Doğan
Sayfa:
342 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
13.50x19.50 cm
Basım Yılı:
Mart 2021