Prof. Dr. Oğuz Karakartal Armağanı - Emin Onuş - Hiperlink Yayınları

%
20
İNDİRİM
9786257339964
%
20
İndirim
170.00 TL
136.00 TL
Temin süresi 2-4 iş günüdür.
Ödeme Bilgisi
Kredi kartı peşin yada taksitli, banka havalesi ve kapıda nakit ödeme ile satın alabilirsiniz.
Kargo Bilgisi
Kapıda Ödeme

Ürün Açıklaması

1966’da İstanbul’da doğan, 1988’de Marmara Üniversitesi, Fen-Edebiyat Faku¨ltesi, Tu¨rk Dili ve Edebiyatı Bölu¨mu¨’nden mezun olan hocamız Prof. Dr. Oğuz Karakartal, Yeni Tu¨rk Edebiyatı alanında u¨niversitesinde Yu¨ksek Lisans eğitimine başlamış, birkaç ay sonra da hocası Prof. Dr. İnci Enginu¨n tarafından bölu¨me Araştırma Görevlisi olarak alınıp akademik hayata adım atmıştır. 21 Nisan 1966 tarihinde doğan ve Nisan 2021’de meslekte otuz u¨ç yılını dolduracak olan hocamıza öğretmenlik mesleğinde daha nice yıllar dilerken, otuz u¨ç yıllık emeğine hu¨rmeten ve yaş gu¨nu¨nu¨ de denk du¨şu¨rerek bir armağan kitabı hazırlamaktan ötu¨ru¨ son derece bahtiyarız.

Armağan kitabı hazırlanmaya başlandığı andan itibaren kendisinin hocası olmuş, dilinden du¨şmeyen isimlerle diğer yaşıtı meslektaşlarından ve yetiştirdiği genç akademisyenlerden armağan kitabı konusunda bu¨yu¨k destek ve alâka gördu¨k. Hocam Prof. Dr. Oğuz Karakartal’a bir armağan kitabı hazırladığımı söyleyip katkı istediğim bu¨yu¨k ku¨çu¨k pek çok insandan: “Oğuzcuğum için tabii ki yazarım, Oğuz Hocam için gu¨zel bir şey yazmak isterim, çok iyi du¨şu¨nmu¨şsu¨nu¨z, katılacağım” şeklinde cevaplar aldım. Bu da hocamızın çalışkan, saygılı, du¨ru¨st ve tutarlı şahsiyeti ile akademik kimliğinin bir yansımasıydı sanırım. Bu armağan kitabına desteğini gerek yazıları gerekse ilmî makaleleri ile gösteren bu¨tu¨n hocalarıma ve meslektaşlarıma en derin sevgi ve saygılarımı sunarım.

Öğretmenlik ve akademisyenlikte kırk-elli seneyi deviren, hatta kutsal saydığı sınıfta öğrencileri ile beraberken hayata veda eden isimler olmuştur. Bunların bazıları için maalesef ne hayatta iken, armağan kitabı, ne de vefatlarının ardından anma kitabı çıkmıştır. Bu noktada hocamıza şimdiden vefa borcumuzu ödemek, Yeni Tu¨rk Edebiyatı, Kıbrıs Tu¨rk Edebiyatı ve Tu¨rk-İtalyan Ku¨ltu¨r ve Edebiyat İlişkileri bağlamında yaptığı çalışmalara ve yetiştirdiği öğrencilere karşı minnet borcumuzu yerine getirmek du¨şu¨ncesi bu kitabı doğurmuştur. İşte Prof. Dr. Oğuz Karakartal’a Armağan kitabını değerli ve anlamlı kılan, gönu¨lden ve severek geniş bir katılımcı emeği ile hazırlanmış olmasıdır.

Marka:
Hiperlink Yayınları
Yazar:
Emin Onuş
Sayfa:
685 Sayfa
Kağıt:
2. Hamur Kağıt
Boyut:
16.00x23.50 cm
Basım Yılı:
Nisan 2021