Polivagal Teori ve Gelişen Çocuk - Marilyn R. Sanders - Diyojen Yayıncılık

9786259883496
%
25
İndirim
223,50 TL
298,00 TL
Temin Edilebilir (3-5 İş günü)
Kargo Bilgisi

Sabit kargo ücreti 40TL

400TL ve üzeri Kargo Ücretsiz

Ödeme Seçenekleri

Polivagal Teori ve Gelişen Çocuk - Marilyn R. Sanders - Diyojen Yayıncılık

Çocukların güvenli ilişkileri olmadığında veya duygusal, tıbbi ya da fiziksel travmalar yaşamlarını etkilediğinde, sevme, güvenme ve gelişme yetenekleri zarar görür. Güvenli ilişkilerinde birden fazla ve süreğen kesintiler yaşayan çocukların deneyimledikleri fiziksel, davranışsal veya zihinsel sağlık sorunları yetişkinliğe kadar devam edebilir ve yaşamlarının uzunluğunu veya kalitesini etkileyebilir.

 

Polivagal Teori, özünde beynin bilinç dışı güvenlik veya tehlike algısının duygularımızı ve davranışlarımızı nasıl etkilediğini açıklar. Bu bağlamda, çocuk doktoru ve neonatolog Marilyn R. Sanders ve çocuk psikiyatristi George S. Thompson, polivagal sistemin nasıl işlediğini açıklayarak vagal tonun, çocuklukta yaşanan zorluklarla başa çıkmak için gerekli olan güvenlik duygusunu sağlayan sosyal bağlantıları nasıl desteklediğini ustalıkla gösteriyor.

 

Yazarlar, okuyuculara hem bakım verme konusu üzerine derinlemesine düşünme fırsatı sunuyor hem de doktorlar, eğitimciler ve ruh sağlığı uzmanları için bir eylem çağrısı yapıyor. Yetişkin bakım verenlerin, çocukların duyusal bilgileri bilinç dışı işlediklerinin farkında olması gerektiğini vurgulayarak, profesyonellerin tehlikeli ve bazen korkutucu koşullar karşısında bile güvenlik duygusunu oluşturmada nasıl kritik bir rol oynayabileceklerini Polivagal Teori’nin ışığında inceliyor.

Sayfa
296Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x21.00cm
Basım Yılı
0
Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı

Benzer Ürünler Benzer Ürünler