Pastoral Vaaz - Conrad Mbewe - Haberci Basın Yayın

9786054707119
%
25
İndirim
37.50 TL
50.00 TL
Temin Edilebilir
Kampanya Bilgisi
Ödeme Seçenekleri
Kapıda Ödeme

Pastoral Vaaz Ürün Açıklaması

İstatistiklere göre günümüzde Hristiyanlığın en çok yayıldığı ve kilisenin en hızlı şekilde büyüdüğü Afrikadan bir yerel kilise önderinin yazdığı derin, güçlü ve sağlam bir kitap. Kilise önderlerini, vaizleri ve ilahiyatçıları vaaz vermenin önemi konusunda donatan eşsiz bir kaynak. Kutsal Kitapa uygun şekilde, kilisesini koruyan, kayıran ve besleyen tüm kilise önderlerinin mutlaka okumasını içtenlikle öneriyorum.
Yakup Ataker, Bible House Kilisesi, Kilise İhtiyarı, MDiv Öğrencisi

Vaaz, kilise hizmetinin tam merkezinde yer almaktadır. Bu nedenle kilise önderleri Müjdeyi duyurma vaazı ile pastoral vaaz arasındaki farkı iyi anlamalıdır. Kilise önderinin amacı daima Müjdeyi duyurma vaazları sonrası iman etmiş olan imanlılar ailesinin üyelerini pastoral vaazlar aracılığıyla Tanrıyı tanıyan ve Onu yüceltmek için yaşayan bir halk olarak ortaya çıkarmak ve bu halkı bina etmek olmalıdır.

Tanrının yaşamamızı istediği yaşamı ancak pastoral vaazlar aracılığıyla yaşarız ve ancak pastoral vaazlar aracılığıyla yürümeye başladığımız yolda ilerleyebiliriz. Bu yaşamda ve bu yolculukta ihtiyaç duyulan her şey pastoral vaazlar yoluyla imanlılar ailesine aktarılır.
Mehmet Durmaz, Ankara Bereket Kilisesi Pastörü, MA Öğrencisi

Marka
Haberci Basın Yayın
Yazar
Edmund P. Clowney
Sayfa
224Sayfa
Kağıt
2. HamurKağıt
Boyut
13.50x19.50cm
Basım Yılı
Haziran 2022

Pastoral Vaaz Ürün Yorumları

Yorum bulunamadı